• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Danka, Pellegriniho Hlas sa oháňa koaličnou zmluvou

Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Danka, Pellegriniho Hlas sa oháňa koaličnou zmluvou

Podľa premiéra by najlepším riešením pre Slovensko bolo, keby vznikla vo vládnej koalícii dohoda.

13.4.2024 (SITA.sk) - Predseda vlády by na poste predsedu parlamentu chcel Andreja Danka (SNS). Premiér Robert Fico (Smer-SD) to uviedol v relácii RTVS Sobotné dialógy.

Podľa predsedu vlády by najlepším riešením pre Slovensko by bolo, keby vznikla vo vládnej koalícii dohoda, aby bol predsedom Národnej rady SR Danko. Ukázala by sa tak podľa neho mimoriadna stabilita vládnej koalície.

„Rešpektujem, že je koaličná zmluva, kde je napísané, že post predsedu parlamentu patrí politickej strane Hlas-SD. Preto hovorím o potrebe dohody," uviedol Fico.

Strana Hlas-SD nesúhlasí s názorom premiéra v súvislosti s obsadením funkcie predsedu parlamentu. Ako strana uviedla, vládna koalícia sa riadi platnou koaličnou zmluvou, ktorá stanovuje rozdelenie zodpovednosti vládnych strán vrátane pozície premiéra.

„Táto zmluva vychádza z pomerov v Národnej rade SR po parlamentných voľbách, pričom tieto pomery sa po prezidentských voľbách nijakým spôsobom nezmenili a voľba prezidenta nebola súčasťou koaličnej zmluvy," uzavrela strana Hlas-SD.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie