• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Fehérváriho v NHL povedie najmladší tréner v súťaži, Washington Capitals má nového kormidelníka

Fehérváriho v NHL povedie najmladší tréner v súťaži, Washington Capitals má nového kormidelníka

Zmena na poste kormidelníka sa udiala aj v tíme Nashville Predators, kde vedenie odvolalo Johna Hynesa.

31.5.2023 (SITA.sk) - Slovenský hokejový obranca Martin Fehérváry spoznal meno nového hlavného trénera, ktorý povedie jeho tím Washington Capitals v zámorskej NHL. Štyridsaťjedenročný Spencer Carbery sa stal najmladším koučom v profilige a vo funkcii nahradil Petra Lavioletteho. Zmena na poste kormidelníka sa udiala aj v tíme Nashville Predators, vedenie odvolalo Johna Hynesa i asistenta Dana Lamberta. Novým trénerom by sa mal stať Andrew Brunette.

Rozlúčka s Capitals

Carbery bol v ostatných dvoch sezónach asistentom trénera Sheldona Keefeho v tíme Toronto Maple Leafs a mal na starosti presilové hry, ktoré boli počas tohto obdobia druhé najlepšie v profilige. V minulosti už pôsobil v štruktúrach klubu z hlavného mesta USA, keď tri sezóny viedol záložný tím Caps Hershey Bears v nižšej AHL.

"Ďakujem organizácii Capitals za príležitosť trénovať tento tím. Teším sa na prácu s talentovanými hráčmi a rozvíjanie víťaznej mentality. Ďakujem tiež Torontu za podporu počas ostatných dvoch sezón," vyhlásil Carbery.

Bez postupu do play-off

Tak ako Laviolette vo Washingtone, aj Hynes v Nashville doplatil na to, že v sezóne 2022/2023 nepostúpil so svojimi zverencami do play-off. "Predátorov" viedol od januára 2020, keď nahradil na lavičke tímu práve Lavioletteho.

V predošlých dvoch ročníkoch sa s tímom prebojoval do bojov o Stanleyho pohár, no v oboch prípadoch sa jeho púť skončila už v prvom kole. Najatie Hynesa je prvý krok v pozícii generálneho manažéra pre Barryho Trotza, ktorý v minulosti trénoval mužstvo Predators 15 rokov (1998 - 2014).

Nastal čas na zmenu

"John Hynes je dobrý človek aj hokejový tréner. Odviedol s tímom úžasnú prácu po uzávierke prestupov, najmä s našimi mladými hráčmi. Je dobre pripravený a tvrdo pracujúci kouč, ktorý sa bude v NHL ďalej rozvíjať. Na základe posezónnych diskusií a hodnotení sme dospeli k záveru, že nastal čas na zmenu a nastavenie nového smeru," zdôvodnil Trotz odvolanie Hynesa.

Jeho nástupca Brunette strelil v roku 1998 vôbec prvý gól v histórii Predators. V minulej sezóne doviedol Floridu Panthers k zisku Prezidentovej trofeje a nominovali ho na Cenu Jacka Adamsa pre najlepšieho trénera profiligy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie