• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Extraligistu z Liptova kúpi vlastník prešovského klubu. Ľupták ponúkol najvyššiu sumu, no reakcie sú skôr negatívne

Extraligistu z Liptova kúpi vlastník prešovského klubu. Ľupták ponúkol najvyššiu sumu, no reakcie sú skôr negatívne

Niekdajší majiteľ klubu z Detvy sa stal víťazom verejnej súťaže na kúpu 100 percent akcií mestského hokejového klubu MHk 32 Liptovský Mikuláš.

11.5.2023 (SITA.sk) - Novým vlastníkom extraligového hokejového klubu z Liptovského Mikuláša sa stane Róbert Ľupták prostredníctvom spoločnosti R-STAV SK s. r. o. so sídlom v Detve.

Niekdajší majiteľ klubu z Detvy a v súčasnosti aj vlastník prešovského družstva sa stal víťazom verejnej súťaže na kúpu 100 percent akcií mestského hokejového klubu MHk 32 Liptovský Mikuláš. Hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková informovala, že Ľuptákova firma ponúkla sumu 151 200 eur. Správu priniesol web myliptov.sme.sk.

Kritériom nebola len suma

"Do súťaže sa prihlásili traja uchádzači. Druhá v poradí skončila spoločnosť DREVOMAX, s. r. o. s ponukou 111 111 eur, tretí bol Tibor Višňovský so sumou 99 999 eur. Komisia vyhodnotila všetky predložené návrhy, ich súlad s vyhlásenými podmienkami súťaže a na základe kritérií pre hodnotenie návrhov určila poradie navrhovateľov. Kritériom pre hodnotenie návrhov bola kúpna cena s váhou posúdenia 70 percent a predložený strategický plán rozvoja hokeja na obdobie piatich rokov s váhou posúdenia 30 percent," uviedla hovorkyňa Čapčíková.

Mesto Liptovský Mikuláš ponúkalo klub za 79 720 eur. "Táto suma vzišla zo znaleckého posudku na všeobecnú hodnotu majetku hokejového klubu. Súťaž vyhlásilo mesto 4. apríla, záujemcovia mohli návrhy predkladať do 4. mája,“ spresnila Čapčíková pre myliptov.sme.sk.

Licencia ostane v Liptovskom Mikuláši

Pri podpise kúpnej zmluvy sa nový majiteľ musí zaviazať, že extraligovú licenciu nepredá a zachová ju v meste Liptovský Mikuláš.

"Zároveň bude povinný mestu predkladať rozpočet na financovanie klubu vždy pre nasledujúce dve sezóny. V prípade nedodržania tejto povinnosti má mesto právo odkúpiť klub späť za rovnakú cenu, za akú ho predal,“ povedala mestská hovorkyňa. Podľa viceprimátora Rudolfa Urbanoviča sa predajom akcií klub nezbavuje zodpovednosti za budúcnosť hokeja v meste.

"Práve naopak. Máme záujem ho rozvíjať, a preto počas obdobia desiatich rokov, ak bude klub v najvyššej súťaži, budeme mu poskytovať dotáciu. Pôjde však o nižšiu sumu ako v súčasnosti a odpadnú nám všetky tie manažérske či organizačné starosti, ktoré sme takmer každodenne riešili,“ uviedol.

Reakcie na Ľuptáka sú skôr negatívne

Nový budúci vlastník klubu z Liptova povedal, že chce potiahnuť hokej v Liptovskom Mikuláši nahor. "Je tu potenciál posunúť hokej na vyššie priečky, dať príležitosť mladým hráčom a reprezentovať mesto Liptovský Mikuláš," poznamenal Ľupták.

Ten vlastní klub HC 21 Prešov, ktorý v sezóne 2022/2023 skončil posledný v extraligovej tabuľke a zostúpil do nižšej súťaže. V minulosti Ľupták presunul extraligovú licenciu z Detvy do Prešova.

"Róbert Ľupták nie je v Liptovskom Mikuláši neznámou osobou. Reakcie Liptákov na fakt, že kupuje hokejový klub, sú rozporuplné a skôr negatívne. O kúpu klubu mal záujem už pred dvoma rokmi," komentuje situáciu web myliptov.sme.sk.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie