• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Eurovoľby ukázali slabý mandát SNS, uviedol Dubéci. Napriek tomu strana prináša na schôdzu NR SR tie najkontroverznejšie témy (video)

Eurovoľby ukázali slabý mandát SNS, uviedol Dubéci. Napriek tomu strana prináša na schôdzu NR SR tie najkontroverznejšie témy (video)

Na súčasnej parlamentnej schôdzi dominujú témy ako Lex atentát, ktorého legislatívne znenie zatiaľ ešte PS nepozná, ako aj zmeny okolo RTVS.

11.6.2024 (SITA.sk) - Volebné výsledky by mali byť mementom pre politikov Slovenskej národnej strany (SNS), ktorí prinášajú na aktuálnu schôdzu Národnej rady SR tie najkontroverznejšie návrhy. Eurovoľby totiž ukázali, že ich mandát od občanov je veľmi slabý.

Povedal to v utorok na tlačovej besede predseda poslaneckého klubu Progresívneho Slovenska (PS) Martin Dubéci.

SNS sa v eurovoľbách nedarilo

Progresívne Slovensko bude podľa Dubéciho po európskych voľbách pokračovať v aktívnej opozičnej práci s ešte silnejším mandátom od ľudí.

„Ľudia ocenili odbornú, slušnú a razantnú politiku, ale aj hodnoty, ktoré PS reprezentuje. Koalícia, naopak, dostala jasnú spätnú väzbu. SNS, ktorá predkladá tie najkontroverznejšie zákony, napríklad o RTVS, občania vystavili 1,9 percentné vysvedčenie," vyhlásil na začiatku júnovej schôdze Národnej rady SR Dubéci. Zároveň vyzval koalíciu, aby nepokračovala v legislatívnom procese týkajúcom sa „zoštátnenia RTVS", pretože je to podľa neho cesta do pekla.

„V PS sme pripravení na odbornú diskusiu o zlepšení fungovania verejnoprávnych médií. Odmietame ale snahu o ich úplné ovládnutie," skonštatoval.

Odkladá sa voľba predsedu parlamentu

Zo strany vlády je na júnovej schôdzi parlamentu očakávaný aj tzv. Lex atentát. Dubéci uviedol, že poslanci a poslankyne PS sú pripravení jeho obsah kriticky vyhodnotiť a rozprávať sa o zákonoch, ktoré pomôžu bezpečnostnej situácii na Slovensku.

„Úplnou červenou čiarou je pre nás obmedzovanie občianskych práv, napríklad práva na zhromažďovanie,” zdôraznil predseda poslaneckého klubu PS. Podľa neho je zároveň veľmi zlou vizitkou koalície, že odkladá voľbu predsedu parlamentu.

„Už dnes cítiť, že riadne vedenie Národnej rady SR chýba. Odkladá sa debata o etickom kódexe poslancov, rovnako stagnujú dôležité medzinárodné vzťahy NR SR. Vládna koalícia má zodpovednosť za riadenie štátu, nemôžeme byť rukojemníci ich škriepok o pozície,” dodal Dubéci.

Prinášajú veľa vlastných návrhov zákonov

Na schôdzi podľa neho chýbajú body, ktoré by sa dali nazvať reformami a vládni predstavitelia riešia predovšetkým samých seba.

Progresívne Slovensko na aktuálnu schôdzu prináša aj množstvo vlastných návrhov zákonov. Ide napríklad o zvýšenie odvodovej odpočítateľnej položky, tzv. rastový balík, návrh na materskú dovolenku pre študentky doktorandského štúdia či príspevok na bývanie.

Na margo prípadných ďalších protestných akcií opozície Dubéci povedal, že lídrom protestov je dnes najmä občianska spoločnosť a novinári, a tak je to správne. V prípade, že to bude opodstatnené, nedávajú však ani túto možnosť preč zo stola.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie