• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Európska komisia poskytla Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc, vyplatili im 1,5 miliardy eur 

Európska komisia poskytla Ukrajine ďalšiu finančnú pomoc, vyplatili im 1,5 miliardy eur 

Ukrajina dosiahla významný pokrok v oblasti posilnenia finančnej stability, posilnenia právneho štátu, zlepšenia svojho plynárenského systému, podpory energetickej účinnosti a podpory lepšej podnikateľskej klímy.

22.8.2023 (SITA.sk) - Európska komisia v utorok vyplatila Ukrajine 1,5 miliardy eur v rámci balíka makrofinančnej pomoci pre túto krajinu v hodnote až 18 miliárd eur. Pomocou tohto nástroja sa EÚ snaží Ukrajine pomôcť pokryť jej bezprostredné finančné potreby. Dnešnou platbou Ukrajina zatiaľ v rámci makrofinančnej pomoci získala tento rok 12 miliárd eur.

Finančná podpora má pomôcť obnoviť infraštruktúru

Táto podpora pomôže Ukrajine naďalej vyplácať mzdy a dôchodky a udržiavať v prevádzke základné verejné služby, ako sú nemocnice, školy a bývanie pre vysídlených ľudí. Ukrajine to tiež umožní zabezpečiť makroekonomickú stabilitu a obnoviť kritickú infraštruktúru zničenú Ruskom v jeho útočnej vojne, ako je energetická infraštruktúra, vodné systémy, dopravné siete, cesty a mosty.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine 

Najnovšia platba prichádza po tom, čo Komisia 25. júla skonštatovala, že Ukrajina naďalej uspokojivo napreduje pri implementácii dohodnutých politických podmienok a spĺňa požiadavky na podávanie správ, ktorých cieľom je zabezpečiť transparentné a efektívne využívanie finančných prostriedkov.

Podpora až do výšky 50 miliárd eur

„Mobilizujeme všetko úsilie na pomoc Ukrajine. Dnes sme krajine vyplatili ďalšiu pomoc vo výške 1,5 miliardy eur, pretože čelí brutálnej ruskej útočnej vojne a pracuje na obnove svojej infraštruktúry. A naša podpora bude ďaleko po roku 2023. Naďalej budeme rozhodne stáť na strane Ukrajiny, pričom na roky 2024 - 2027 bude navrhnutá podpora až do výšky 50 miliárd eur,“ povedala predsedníčka Komisie Ursula von der Leyenová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie