• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Erik Tomáš označil KDH za farizejského parazita, ktorý sa prisal na 13. dôchodok. Dvere majú u mňa zabuchnuré, odkazuje (video)

Erik Tomáš označil KDH za farizejského parazita, ktorý sa prisal na 13. dôchodok. Dvere majú u mňa zabuchnuré, odkazuje (video)

Podľa jeho slov poslanci KDH naňho naliehali, aby im niečo sľúbil.

19.4.2024 (SITA.sk) - V Kresťanskodemokratickom hnutí (KDH) sa nič nezmenilo a naďalej je to jedno farizejské hnutie, ktoré k dosiahnutiu vypočítavého cieľa neváha účelovo klamať. Takto reagoval minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik Tomáš na vyjadrenie KDH, ktoré svojimi hlasmi podporilo jeho pozmeňovaciu novelu o 13. dôchodku.

Poslanci tejto opozičnej strany vo svojom stanovisku tvrdili, že minister práce im za ich hlasy garantoval nerušenie druhého piliera a niekoľko ďalších vecí. On tvrdí, že to celé bolo inak, hnutie zároveň označil za parazita, ktorý sa prisal na 13. dôchodok.

Amaterizmus KDH

"Predstavitelia hnutia zjavne od svojich voličov schytali nakladačku, keďže nepodporili 13. dôchodok v parlamente v prvom čítaní, a tak narýchlo si mňa, ako ministra práce tesne pred finálnym hlasovaním vytiahli do kúta rokovacej sály s tým, že už zrazu chcú podporiť 13. dôchodok, len nejako musia vysvetliť, prečo zmenili názor," priblížil svoje stanovisko minister Tomáš. Podľa jeho slov poslanci KDH naňho naliehali, aby im niečo sľúbil, ako napríklad zachovanie prídavku na dieťa a daňového bonusu či nezasahovanie do druhého piliera.

"Už len tá požiadavka, aby som ja garantoval veci, z ktorých väčšina je v gescii ministerstva financií bola nezmyselná a svedčí o amaterizme KDH," vyhlásil na adresu opozičného hnutia Erik Tomáš. Ako ďalej uviedol, o daňovom bonuse bude rozhodovať ministerstvo financií, ale určite ho nezruší.

Zabuchol pred nimi dvere

Sociálnodemokratická vláda podľa ministra práce si nevie predstaviť zvyšovanie daní či odvodov s výnimkou daní pre bohatých, alebo daní na tovary, ktoré škodia zdraviu. K druhému pilieru dodal, že zatiaľ len vyhodnocujú výkonnosť všetkých troch pilierov. Erik Tomáš vyhlásil, že keby vie, ako sa KDH zachová, nepodá si s predsedom hnutia Františkom Majerským ruku.

"KDH som podobne, ako aj iným opozičným stranám ponúkol otvorené dvere na ministerstve práce, ale ak kresťanskí demokrati neuvedú veci na pravú mieru, budú ich mať zabuchnuté," uzavrel minister Tomáš.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie