• Dnes je: Streda 17. júla 2024 meniny má Bohuslav

Dvojica plánovala vyhodiť do vzduchu policajta z Trnavy, prokurátor žiada pre nich mimoriadny trest (video)

Dvojica plánovala vyhodiť do vzduchu policajta z Trnavy, prokurátor žiada pre nich mimoriadny trest (video)

Pre dvoch obžalovaných za prípravu vraždy policajta žiada prokurátor mimoriadne tresty.

11.7.2024 (SITA.sk) - Pre dvoch obžalovaných z prípravy vraždy policajta v Trnave žiada prokurátor mimoriadne tresty. Uviedol to prokurátor Peter Kysel vo svojej záverečnej reči s tým, že pre Petra B. aj pre Romana Č. žiada trest odňatia slobody na 25 rokov s umiestnením do ústavu s maximálnym stupňom stráženia.

Podľa prokurátora skutky boli obidvom obžalovaným preukázané. Obhajcovia naopak žiadajú v záverečných rečiach oslobodenie svojich klientov a dokazovanie za nedôveryhodné. Obžalovaných na štvrtkové hlavné pojednávanie pred senát na pracovisku Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici priviedla eskorta, pretože Roman Č. je vo výkone trestu a Peter B. je umiestnený vo väzbe.

Nedôveryhodná výpoveď kľúčového svedka

Podľa obhajcu Romana Č. Úmysel zavraždiť policajta vyplýva len z výpovede kľúčového svedka, ktorá je podľa neho nedôveryhodná. Ako uviedol obhajca Petra B., vina jeho klienta sa nepotvrdila, pričom výpovede svedkov boli podľa neho spochybnené.

„Skutok, ktorý sa mi kladie za vinu som nespáchal,“ uviedol Roman Č.. „Celé je to vymyslené,“ konštatoval Peter B. k skutku prípravy vraždy, pričom odmietol aj vinu v skutku nedovoleného ozbrojovania, ale priznal vinu v drogovej trestnej činnosti.

Vyhodiť do vzduchu ho chceli trhavinou

Policajný vyšetrovateľ obvinil v auguste 2023 dvoch mužov z obzvlášť závažného zločinu úkladnej vraždy v štádiu prípravy pre zámer zavraždiť policajta. Ako vtedy informoval bývalý policajný prezident Štefan Hamran, konkrétne išlo o Petra B., ktorý bol zadržaný počas policajnej akcie Ráchel, a Romana Č., ktorý bol vo výkone trestu pre drogovú trestnú činnosť.

Obeťou mal byť podľa Hamrana príslušník Pohotovostnej motorizovanej jednotky v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave. Obvinení chceli podľa obžaloby policajta vyhodiť do vzduchu trhavinou v jeho aute.

Motívom pre vraždu policajta bola jeho práca, konkrétne účasť na služobných zákrokoch voči jednému z obvinených. Obidvaja vinu popierajú. Na súde v júni tohto roka vypovedal kľúčový svedok, ktorý plán oznámil svojej advokátke a tá kontaktovala Národnú kriminálnu agentúru. V prípade dokázania viny hrozí obvineným trest 25 rokov väzenia, prípadne doživotie.

Viac k téme: Bývalý policajný prezident, mimoriadne tresty, Plánovanie vraždy, Prokurátor, Súdy, trest odňatia slobody
Zdroj: SITA.sk - Dvojica plánovala vyhodiť do vzduchu policajta z Trnavy, prokurátor žiada pre nich mimoriadny trest (video)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Tragédia na Zlatých pieskoch, v jazere sa utopil 47-ročný muž

tragedia na zlatych pieskoch v jazere sa utopil 47 rocny muz

17.7.2024 (SITA.sk) - Na jazere Zlaté piesky v Bratislave sa utopil 47-ročný muž. Ako informuje bratislavská policajná hovorkyňa Silvia Šimková, v stredu o 11:45 prijali na linke 158 oznámenie o náleze tela v jazere.

Tragédia na Spiši, trojročné dieťa zomrelo v rozho...

Na miesto vyslali policajtov, ktorí tam vykonávajú potrebné úkony. Presné príčiny a okolnosti udalosti sú predmetom vyšetrovania.


Počasie