• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Drahšie hypotéky majú podľa SaS jednoduché riešenie, Sulík má údajne prísľub od bánk (video)

Drahšie hypotéky majú podľa SaS jednoduché riešenie, Sulík má údajne prísľub od bánk (video)

Predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík a tímlíder pre verejné financie za stranu SaS Marián Viskupič na tlačovej konferencii.

Pre najkritickejších hypotekárnych klientov bánk sa ponúka jednoduché riešenie. Ako na utorkovej tlačovej konferencii povedal predseda SaS Richard Sulík, nie všetci klienti s hypotékami budú mať problémy. Väčšina z nich bude mať podľa neho nárast splátky, ktorý sa dá zniesť. Problém tvorí jedno až dve percentá hypoték.

„Banky sú ochotné o nich diskutovať, aby na svoje náklady zabezpečili, že nikomu nebude rásť splátka, ako rástla priemerná nominálna mzda v hospodárstve,“ povedal Sulík.

Vláda vie ľuďom okamžite pomôcť

Takýto má údajne od bánk prísľub a takéto riešenie sa dá urobiť podľa neho okamžite. Sulík vyzval ministra financií Ladislava Kamenického (Smer-SD), aby k tomu pristúpili. Takto totiž vie vláda okamžite pomôcť ľuďom, ktorým splátka má výrazne vzrásť.

Tímlíder pre verejné financie za stranu SaS Marián Viskupič zopakoval, že sú tu stále riešenia, ktoré predstavili začiatkom augusta. Chcú umožniť zlúčenie spotrebného úveru s hypotekárnym úverom. Suma úverov však nesmie presiahnuť hodnotu nehnuteľnosti.

Ďalším bodom je pozastavenie platenia istiny úverov najviac na dvanásť mesiacov. Strana SaS zároveň hovorí, že nárast splátky nesmie byť vyšší ako rast priemernej mzdy za posledné tri roky.

Nesúhlasia s bankovým odvodom

Sulík s Viskupičom zároveň na tlačovej konferencii vyjadrili nesúhlas so znovuzavedením bankového odvodu. Sú proti sektorovým daniam. Vyššie zdanenie bánk bude podľa Viskupiča znamenať negatívny dopad na klientov.

Zároveň doplnil, že príjmy z bankového odvodu by nikdy nemali slúžiť na sanáciu verejných financií, ale len na prípadné problémy bankového sektora.


Ak však tieto zdroje pôjdu predsa len na sanáciu štátneho rozpočtu, Sulík predpokladá, že banky to napadnú na Ústavnom súde SR. „Mám obavu, že bankový odvod bude pre štát na konci dňa nevýhodný,“ uzavrel Sulík.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie