• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Dosadenie trestne stíhaného funkcionára na vedúcu pozíciu v policajnej inšpekcii vzbudzuje vážne obavy, tvrdí KDH

Dosadenie trestne stíhaného funkcionára na vedúcu pozíciu v policajnej inšpekcii vzbudzuje vážne obavy, tvrdí KDH

Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu odobrala poverenie Ivanovi Šimkovi viesť ministerstvo vnútra a poverila riadením tohto rezortu predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora.

20.7.2023 (SITA.sk) - Informácia o spôsobe dosadenia trestne stíhaného funkcionára na vedúcu pozíciu v policajnej inšpekcii podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) vzbudzuje vážne obavy o budúcnosť právneho štátu na Slovensku.

Hnutie zároveň zastáva názor, že politici nemajú zasahovať do vyšetrovania orgánov činných v trestnom konaní, no na druhej strane nemajú policajní funkcionári robiť politiku. Ako ďalej uviedla v tlačovej správe hovorkyňa KDH Lenka Halamová, je to „náš postoj a zároveň podmienka spolupráce na úrovni budúcej vlády".

Hnutie sa ďalej ohradilo voči tvrdeniam, že exminister Ivan Šimko bol nominantom KDH v úradníckej vláde a tvrdí, že do funkcie ho navrhla prezidentka Zuzana Čaputová. Šimko si v hnutí pozastavil členstvo. „Je tak na prezidentke, či svojho nominanta odvolá alebo nie," uzavrela Halamová.

Viac k téme: Minister vnútra, Odvolanie z funkcie, Policajná inšpekcia, Právny štát, trestné konanie, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk - Dosadenie trestne stíhaného funkcionára na vedúcu pozíciu v policajnej inšpekcii vzbudzuje vážne obavy, tvrdí KDH © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie