• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Do ulíc Bratislavy vyrazila Vianočná električka aj smetiarske auto, Bratislavčanov poteší bezplatná jazda (foto)

Do ulíc Bratislavy vyrazila Vianočná električka aj smetiarske auto, Bratislavčanov poteší bezplatná jazda (foto)

Vonkajší vzhľad električky dopĺňa interiér, ktorý dekorovali vianočnou čečinou a svetelnými reťazami.

6.12.2023 (SITA.sk) - Do ulíc Bratislavy v stredu vyrazila Vianočná električka aj vianočné smetiarske auto. Ako informuje hovorkyňa spoločnosti Odvoz a likvidácia odpadu OLO Zuzana Balková, vianočné smetiarske auto vyrazilo na prvú jazdu mestom z centrály OLO na Ivanskej ceste o 16:00 a pokračuje smer Petržalka, Rusovce, Jarovce, Čunovo.

Špeciálne ekologické vozidlo

„Až do 22. decembra navštívi všetky mestské časti Bratislavy a ich ulice rozjasní každý pracovný deň v čase od 16:00 do 20:00. Vozidlo nebude vykonávať odvoz odpadu," poznamenala hovorkyňa. Vianočným smetiarskym autom sa stala SCANIA, ktorá je súčasťou viac ako 100-členného vozového parku OLO.

„Nejde o klasické zberové vozidlo, ale o špeciálne, ktoré od marca do novembra vykonáva umývanie zberných nádob po celej Bratislave. Počas zimných mesiacov je štandardne zazimované, a tak sme mu našli nové poslanie," vysvetlila Balková. Ako dodala, vozidlo funguje na CNG pohon, ktorý je ekologickejší ako bežné spaľovacie motory. Harmonogram jázd je možné nájsť na stránke OLO.

Vianočná električka v Bratislave

Od 15:00 premáva v uliciach hlavného mesta už po trinástykrát aj Vianočná električka. „Do ulíc bratislavského centra už vyrazila vyzdobená električka K2G odetá do zeleno-červeného pomyselného pleteného svetra," konštatuje Dopravný podnik Bratislava (DPB).

Súčasťou výzdoby sú aj kresby detí z bratislavských základných škôl, ktoré vybrali v rámci výtvarnej súťaže.

„V zadnej časti interiéru nájdete zasneženú zimnú záhradu, miesto, ktoré je ideálne pre vaše fotky," dodáva DPB. Trasa Vianočnej električky ostáva nezmenená.

Trasa električky

„Z Jesenského bude pokračovať cez Námestie SNP, na Kapucínsku, prejde električkovým tunelom na zastávku Chatam Sófer, zastaví aj pod Mostom SNP a svoju jazdu zakončí opäť na Vianočnej zastávke," poznamenal dopravný podnik.

Električka bude jazdiť počas pracovných dní od 16:00 do 20:00 v polhodinových intervaloch a počas voľných dní už od 12:00. Jazda vo Vianočnej električke je pre všetkých bezplatná.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie