• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Demokrati sú po odmietnutí KDH pripravení rokovať s ďalšími stranami, vyjadrili sa aj k spolupráci s Matovičom a Sulíkom

Demokrati sú po odmietnutí KDH pripravení rokovať s ďalšími stranami, vyjadrili sa aj k spolupráci s Matovičom a Sulíkom

Podľa Kollára majú Demokrati a KDH 80 – 90 percentnú programovú zhodu a pozerať sa v týchto časoch na zvyšných desať percent považuje za politicky hlúpe a naivné.

18.5.2023 (SITA.sk) - Strana Demokrati je pripravená rokovať o spolupráci s ďalšími programovo blízkymi stranami. „Nie však v rovine, že zoberte mňa alebo Eduarda Hegera na kandidátku. Naša prioritná motivácia je nájsť cestu, ako získať čo najviac hlasov voličov na to, aby tu vznikla vláda, v ktorej nebude Robert Fico ani Republika,“ povedal podpredseda strany Demokrati Miroslav Kollár v relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní.

Vysoká programová zhoda s KDH

Pripomenul, že ponuka Demokratov na spoluprácu s Kresťanskodemokratickým hnutím (KDH) stále trvá, aj keď KDH sa k nej stavia odmietavo.

Keď sme si prešli náš program a program KDH, je tam na 80 – 90 percent zhoda. V týchto časoch sa pozerať na tých desať percent, ktoré nás rozdeľujú, považujem za politicky hlúpe a naivné,“ skonštatoval.

Na otázku, či si vie strana Demokrati predstaviť povolebnú spoluprácu s hnutím Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, odpovedal, že akákoľvek vláda, v ktorej bude sedieť Igor Matovič a Richard Sulík, má zarobené na rýchly rozpad.

Heger situáciu podcenil

Miroslav Kollár je presvedčený, že počas tohto volebného obdobia sa niečo vláde podarilo a niečo nie, a podotýka, že všetci si predstavovali fungovanie vlády inak.

Ale keď tam máte takéto dva prvky, ako je Richard Sulík a Igor Matovič, a navyše do toho aj biznis skupinu okolo Borisa Kollára, je to naozaj zložité,“ zhodnotil.

Eduard Heger (Demokrati) podľa jeho slov urobil tú chybu, že si myslel, že sa dá ukočírovať osobný spor Sulíka s Matovičom. „Dnes vidí, že to nebola predstava naplniteľná. Ako sám hovorí, to sú dvaja chlapci, z ktorých jeden drží bandasku s benzínom a druhý zápalky,“ poznamenal Kollár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie