• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Danko a Taraba zvolávajú mimoriadnu schôdzu, chcú nájsť riešenie na narastajúce ceny hypoték (video)

Danko a Taraba zvolávajú mimoriadnu schôdzu, chcú nájsť riešenie na narastajúce ceny hypoték (video)

Výška splátky má narásť o viac ako 50 percent.

29.7.2023 (SITA.sk) - Slovenská národná strana (SNS) s poslancami Tomášom Tarabom a Kuffovcami v Národnej rade (NR) SR zvolávajú mimoriadnu schôdzu. Predseda SNS Andrej Danko uviedol, že strana dlhodobo upozorňuje na nárast cien energií, potravín a tiež hypoték.

Výška splátky narastie

Výška splátky hypoték má narásť o viac ako 50 percent. Jednotlivé splátky, ktoré sú viazané na úrokovú mieru Európskej centrálnej banky, budú navýšené. Žiaľ, rada guvernérov, medzi ktorými sedí aj náš zástupca, schválila navýšenie,“ uviedol Danko a vyhlásil, že domácnosti nezvládnu platiť hypotéky. SNS o tom informovala v tlačovej správe.

Vláda musí podľa SNS prijať opatrenia, aby sa nárasty cien hypoték vykompenzovali. „Reálne hrozí, že ak máte napríklad splátku 300 eur, budete splácať viac ako 500 eur,“ uviedol predseda SNS s tým, že oslovia aj strany Hlas-SD a Smer-SD, aby iniciatívu na zvolanie mimoriadnej schôdze podporili a hľadali spoločné riešenie.

Slováci prestali sporiť

Premiér Ódor, ktorý sa vyparil na mesačnú dovolenku, nám len tak mimochodom s vládou oznamuje, že od 1. januára 2024 pôjdu hore ceny energií o 80 až 100 percent. To sa deje v čase, keď reálne príjmy na Slovensku klesli o viac ako 5 percent," uviedol poslanec NR SR Tomáš Taraba a dodal, že sa Slovensko dostalo do stavu, keď väčšina Slovákov prestala sporiť, lebo nezvládajú uhrádzať všetky svoje výdavky aj napriek tomu, že pracujú.

Taraba ďalej uviedol, že za prvý polrok slovenské banky vykazujú o 51 percent viac ziskov než minulý rok.

Minulý rok mali viac ako 800 miliónový zisk. Táto miera nárastu zisku ide práve na úkor ľudí, pretože nezmyselne narástli úrokové sadzby, z ktorých profitujú najmä banky," vyhlásil Taraba a dodal, že vyzývajú vládu, aby prišla s mechanizmom, kedy banky budú motivované, aby pomohli predovšetkým tým sociálnym vrstvám nižšej strednej triedy, ktorá si zobrala hypotéku na nehnuteľnosť, kde má trvalý pobyt.

Ak nás banky budú naďalej drancovať, tak ich zase zdaníme a peniaze vám vrátime dotáciou na splácanie hypoték,“ uzavreli Danko a Taraba.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie