• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Daň z nehnuteľnosti by sa podľa rezortu financií mohla razantne zvýšiť, majitelia bytov a domov by prišli o viac ako miliardu eur

Daň z nehnuteľnosti by sa podľa rezortu financií mohla razantne zvýšiť, majitelia bytov a domov by prišli o viac ako miliardu eur

Celé konsolidačné menu je podľa ministerstva financií rozložené na tri roky, aby sa postupne zavádzali jednotlivé opatrenia, ktoré môžu byť tak na strane príjmov, ako aj na strane výdavkov rozpočtu.

Daň z majetku Slovensku odporúčajú zvýšiť nezávislé medzinárodné inštitúcie ako Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD) či Medzinárodný menový fond.

Jedno z opatrení na strane príjmov

Slovensko je dlhodobo takmer na chvoste priemeru v rámci krajín OECD aj Európskej únie, pokiaľ sa pozeráme na úroveň zdanenia vo vzťahu národnému príjmu. Za nami už je len päť krajín. Na sociálnej sieti to uviedlo ministerstvo financií.

„Máme potenciál zvýšiť dane z nehnuteľnosti až o troj- až štvornásobok, čo by do štátneho prinieslo viac ako miliardu eur,“ tvrdí rezort financií. Je to jedno z opatrení na strane príjmov, vďaka ktorému by sme podľa ministerstva dostali výraznú finančnú injekciu na ozdravenie verejných financií.

Konsolidácia rozložená na tri roky

„To však neznamená nastaviť zdaňovanie tak, aby ohrozilo životnú úroveň na Slovensku. Opatrenie je možné cieliť na bohatšie vrstvy obyvateľstva a zvyšovať tak solidárnosť daňového systému bez toho, aby sme trestali aktivitu,“ tvrdí rezort.

Celé konsolidačné menu je podľa ministerstva financií rozložené na tri roky, aby sa postupne zavádzali jednotlivé opatrenia, ktoré môžu byť tak na strane príjmov, ako aj na strane výdavkov rozpočtu. Napríklad na rok 2024 odporúča viac operovať s opatreniami na výdavkovej strane.

„Avšak stále platí, že finálny mix opatrení je na novej vláde. Či už však so zvyšovaním dane z nehnuteľnosti niekto súhlasí alebo nie, tak by mal operovať s relevantnými a transparentne porovnateľnými údajmi pri svojom rozhodovaní,“ dodalo ministerstvo financií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie