• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Čo zapríčinilo haváriu na Aljaške, pri ktorej zahynul český miliardár? Správa o nehode odhalila viacero vecí

Čo zapríčinilo haváriu na Aljaške, pri ktorej zahynul český miliardár? Správa o nehode odhalila viacero vecí

Rodina Petra Kellnera, ktorý bol v čase havárie najbohatším mužom v Česku, podala tento rok na štátnom súde žalobu.

28.9.2023 (SITA.sk) - Pravdepodobnou príčinou havárie helikoptéry na Aljaške v roku 2021, pri ktorej zahynul český miliardár a ďalší štyria ľudia, bolo zlyhanie pilota, ktorý nedokázal adekvátne reagovať na hmlisté podmienky. Takýto záver priniesla federálna správa o nehode zverejnená v stredu.

Príčin bolo viacero

V správe amerického Národného úradu pre bezpečnosť dopravy sa uvádza, že k tomu prispel „nedostatočný program výcviku pilotov“ zo strany prevádzkovateľa helikoptéry a „nedostatočný dohľad“ zo strany inšpektora Federálneho úradu pre letectvo.

Nehodu prežila jedna osoba a k závažnosti jej zranení, ktoré zahŕňali „rozsiahle poškodenie oboch rúk omrzlinami“, prispelo oneskorené informovanie pátracích a záchranných tímov, uvádza sa v správe.

Kellnerova rodina podala žalobu

Rodina Petra Kellnera, ktorý bol v čase havárie najbohatším mužom v Česku, podala tento rok na štátnom súde žalobu na prevádzkovateľa vrtuľníka, spoločnosť Soloy Helicopters, a ďalšie osoby.

Pri nehode zahynuli okrem Kellnera aj ďalší podnikateľ z Česka Benjamin Larochaix, ďalej sprievodcovia Gregory Harms a Sean McManamy, a taktiež pilot Zachary Russell. Čech David Horváth haváriu prežil a v súvislosti s tragédiou medzičasom podal aj žalobu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie