• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Cestovný ruch ako celok je budúcnosťou, tvrdí Danko a SNS chce propagovať miesta s tradičnou slovenskou kuchyňou

Cestovný ruch ako celok je budúcnosťou, tvrdí Danko a SNS chce propagovať miesta s tradičnou slovenskou kuchyňou

Jednou z agend nového ministerstva bude pomoc gastroprevádzkam, penziónom a hotelom.

11.11.2023 (SITA.sk) - Slovenská národná strana (SNS) chce podporiť cestovný ruch aj tvorbou národného menu. Cieľom je získanie prehľadu o národnej kuchyni všade na Slovensku. Predseda SNS Andrej Danko uviedol, že cestovný ruch ako celok je budúcnosťou.

Propagácia v rámci cestovného ruchu

„Patria tam športové a kultúrne podujatia, rekonštrukcia pamiatok. Musíme poriadne spropagovať naše regióny, aby ľudia vedeli, kam ísť a čo tam presne nájdu, na čom si môžu pochutiť. Nemá to svojho gazdu. Tak sa podporí národné povedomie obyvateľstva,“ povedal Danko.

Ako SNS vysvetlila, myšlienkou je vytvoriť zoznam jedál typických pre Slovensko a jeho regióny, ako aj reštauračných a ubytovacích zariadení, ktoré už národné špeciality ponúkajú.

„Tieto zariadenia sa budú propagovať v rámci cestovného ruchu a turizmu aj cudzincom ako miesta, kde môžu dostať tradičnú domácu kuchyňu. Nebude to povinné, ale vzniká možnosť sa zviditeľniť spojením sa do prehľadného celku. Domáce jedlá sa môžu podporiť aj väčšou propagáciu gastrofestivalov, ako sú už známe súťaže napríklad vo varení halušiek a iných jedál z múky a zemiakov,“ vysvetlil Danko a doplnil, že sa podporia domáci výrobcovia potravín.

Agenda nového ministra

Ako SNS ďalej informovalo, jednou z agend nového ministerstva bude pomoc gastroprevádzkam, penziónom a hotelom aj zrýchlenými odpismi napríklad pri výstavbe wellnessov alebo zavedením daňovej úľavy z tringeltov v ubytovacích zariadeniach.

SNS ako príklad uviedlo Maďarsko, kde cestovný ruch produkuje približne 12 percent HDP, no na Slovensku stagnuje. „Ako tak sa udržal vďaka rekreačným poukazom, ktoré našťastie minulá vláda nezrušila. Asi nie sú až také zlé,“ doplnil Danko.


Uzavrel s tým, že ministerstvo športu a cestovného ruchu pomôže aj čerpaniu eurofondov, ktoré sa môžu využiť na výstavbu cyklotrás a údržbu turistických chodníkov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie