• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Calzona nominoval na júnové kvalifikačné zápasy 28 hráčov, vrátane dvoch zranených obrancov

Calzona nominoval na júnové kvalifikačné zápasy 28 hráčov, vrátane dvoch zranených obrancov

Slovenskí futbalisti odohrali v kvalifikácii na ME 2024 už dva zápasy koncom marca.

9.6.2023 (SITA.sk) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na júnové súboje proti výberom Islandu a Lichtenštajnska v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka 28 hráčov - troch brankárov, deviatich obrancov, ôsmich stredopoliarov a ôsmich útočníkov.

Zdravotné problémy hráčov

V nominácii je aj stredopoliar Marek Hamšík, ktorý sa vlani rozlúčil s reprezentáciou a nedávno oznámil aj to, že po sezóne 2022/2023 končí kariéru profifutbalistu. Prišiel však pomôcť národnému tímu, v ktorom chýbajú viacerí hráči pre zranenia. Zo známych mien nie sú v nominácii Ondrej Duda, Laszlo Bénes, Adam Zreľák, Lukáš Haraslín či Ladislav Almási. Nateraz otázny je zdravotný stav nominovaných obrancov Milana Škriniara a Ľubomíra Šatku.

"Viacerí hráči mali zdravotné problémy, ani Šatka ešte nie je fit. Niektorí chalani mali dovolenky, takže preto je nominácia širšia. So Škriniarom som volal a je pozitívne naladený. Mal dlhšiu pauzu, ale garantoval, že na zápasy bude pripravený," objasnil Calzona nomináciu na piatkovej tlačovej konferencii.

Neoznámil meno kapitána výberu SR, rozhodnú vraj o ňom samotní hráči. Povolaný bol aj Vladimír Weiss mladší, no ten podľa slov trénera pozvánku odmietol a poprial spoluhráčom veľa šťastia.

Pred nami je ťažký zápas

Od 5. do 9. júna boli Slováci v Šamoríne a od 11. júna sa presťahujú do Senca, kde sa budú pripravovať na kvalifikačné stretnutia. V sobotu 17. júna o 20.45 h nastúpia v Reykjavíku proti výberu Islandu a v utorok 20. júna tiež o 20.45 h vo Vaduze proti tímu Lichtenštajnska.

"Island má veľmi kvalitného nového trénera, ktorý viedol silné národné tímy a mal výborné výsledky. Musíme si ho naštudovať, lebo zatiaľ nepoznáme jeho štýl. Riadime sa tým, aké tímy viedol a akú históriu má islandský futbal. Hovoria o sebe, že chcú ísť na Euro. Bude to teda ťažký zápas, ale my naň budeme pripravení. Musíme získať čo najviac bodov, lebo vieme, aké náročné duely na náš čakajú v septembri," povedal Calzona o najbližšom súperovi.

Najskôr 23. marca remizoval v Trnave s výberom Luxemburska 0:0 a o tri dni neskôr zdolali v Bratislave tím Bosny a Hercegoviny 2:0. V tabuľke J-skupiny im patrí druhá priečka so ziskom štyroch bodov.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na júnové zápasy kvalifikácie o postup na ME 2024 do Nemecka:

Brankári: Henrich Ravas, Marek Rodák, Martin Dúbravka

Obrancovia: Peter Pekarík, Michal Tomič, Ľubomír Šatka, Dávid Hancko, Vernon De Marco, Norbert Gyömbér, Milan Škriniar, Denis Vavro, Martin Valjent

Stredopoliari: Artur Gajdoš, Christián Herc, Patrik Hrošovský, Stanislav Lobotka, Juraj Kucka, Tomáš Suslov, Marek Hamšík, Matúš Bero

Útočníci: Róbert Mak, Dávid Ďuriš, Ivan Schranz, Erik Jirka, Róbert Polievka, Róbert Boženík, David Strelec, Ľubomír Tupta

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie