• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Calzona dal na kvalifikácii o EURO 2024 šancu aj mladíkom, pre zranenia chýbajú Bero a ďalší hráč

Calzona dal na kvalifikácii o EURO 2024 šancu aj mladíkom, pre zranenia chýbajú Bero a ďalší hráč

Slovenskí futbalisti odohral v kvalifikácii o postup na ME 2024 už šesť zápasov.

5.10.2023 (SITA.sk) - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nominoval na októbrové súboje proti výberom Portugalska a Luxemburska na pôde súperov v kvalifikácii o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy do Nemecka dovedna 28 hráčov - troch brankárov, deviatich obrancov, siedmich stredopoliarov a deviatich útočníkov.

Šanca pre mladíkov

V porovnaní so septembrom sa do nominácie nedostali Martin Valjent, Matúš Kmeť, Matúš Bero a Adam Zreľák, šancu však dostanú Ľubomír Šatka, Dominik Hollý či mladík Leo Sauer.

"Vybrali sme to najlepšie, čo máme k dispozícii, no dávame šancu aj mladíkom," uviedol vo štvrtok hlavný kouč Calzona. Potvrdil, že Zreľák s Berom budú chýbať pre zranenia.

"S Martinom Valjentom sme hovorili po septembrových dueloch, v klube neprechádza ideálnym obdobím. Teraz bude najlepšie, keď zostane v klube a bude sa koncentrovať na pôsobenie tam," poznamenal.

Smerom k 17-ročnému Leovi Sauerovi kouč Calzona poznamenal: "Má kvalitu, v klube hrá veľmi dobre. Hrá na pozícii, na ktorú potrebujeme presne také typy, čo dokážu obísť súpera. Odkedy som tu, tak tvrdím, že musíme dávať priestor mladíkom, aby sa učili od skúsenejších hráčov." Okrem Sauera je premiérovo v národnom tíme aj Dominik Hollý.

Chýba aj Strelec

V nominácii sú aj štyri hráči z domácej ligy, rovnako ako v septembri však chýba Dávid Strelec. "Sledujeme aj domácu ligu, za ostatný rok dostali viacerí príležitosť. Dávid hrá dobre, v jeho prípade sa teraz rozhodujeme. Tento zraz sme sa rozhodli pre iné mená pre ich charakteristiky," prezradil taliansky tréner Calzona.

Septembrovou bázou slovenského výberu bude tradične Senec. Zraz je naplánovaný na nedeľu 8. októbra, potom sa však Slováci presunú za súpermi. V piatok 13. októbra nastúpia v Porte proti domácemu výberu Portugalska a o tri dni neskôr v Luxemburgu proti domácim Luxemburčanom.

"Októbrové zápasy sú veľmi dôležité. Chystáme sa na to, aby sme v nich bodovali. Do každého duelu musíme ísť s tým, aby sme dosiahli úspešný výsledok, aby sme splnili cieľ, ktorým je postup na Euro. Boli by sme hlúpi, ak by sme do Portugalska nešli odovzdať maximum. Luxembursko je silný a nebezpečný tím, preto nás čaká ťažký duel po fyzickej aj mentálnej stránke, lebo to bude dôležité stretnutie," doplnil Calzona.

V marci doma remizovali s výberom Luxemburska 0:0 a zdolali tím Bosny a Hercegoviny 2:0, v júni triumfovali na Islande 2:1 aj v Lichtenštajnsku 1:0, v septembri doma podľahli výberu Portugalska 0:1 a zdolali Lichtenštajnsko 3:0. V tabuľke J-skupiny im patrí druhá priečka so ziskom trinástich bodov. Na čele sú Portugalčania s osemnástimi bodmi, za Slovákmi sú na 3. priečke hráči Luxemburska s desiatimi bodmi. Výbery Bosny a Hercegoviny aj Islandu nazbierali po šesť bodov, družstvo Lichtenštajnska je na dne zatiaľ bez bodu.

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie na októbrové zápasy kvalifikácie o postup na ME 2024 do Nemecka:

Brankári: Henrich Ravas, Marek Rodák, Martin Dúbravka

Obrancovia: Ľubomír Šatka, Erik Jirka, Norbert Gyömbér, Dávid Hancko, Milan Škriniar, Peter Pekarík, Michal Tomič, Vernon De Marco, Denis Vavro

Stredopoliari: Jakub Kadák, Juraj Kucka, Patrik Hrošovský, Stanislav Lobotka, Ondrej Duda, Laszló Bénes, Dominik Hollý

Útočníci: Róbert Polievka, Tomáš Suslov, Ľubomír Tupta, Róbert Mak, Lukáš Haraslín, Dávid Ďuriš, Ivan Schranz, Róbert Boženík, Leo Sauer

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie