• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

Bývalý kandidát OĽaNO Holkovič dostal pokutu, pri incidente počas kampane udrel iného muža

Bývalý kandidát OĽaNO Holkovič dostal pokutu, pri incidente počas kampane udrel iného muža

Holkovič tiež skonštatoval, že slovenská legislatíva nie je uspôsobená na to, aby sa človek mohol pľuvancom efektívne brániť.

22.11.2023 (SITA.sk) - Bývalý kandidát hnutia OĽaNO a priatelia (dnes hnutie Slovensko) Tomáš Holkovič dostal pokutu za to, že pri incidente počas predvolebnej kampane na Švabinského ulici v bratislavskej Petržalke dvakrát udrel iného muža päsťou.

Rozhodnutie rešpektuje

Holkovič informoval, že mu bolo doručené rozhodnutie v súvislosti s incidentom a uviedol, že ho rešpektuje a uvedomuje si, že jeho konanie v slušnej spoločnosti nemá miesto. Zároveň ocenil, že polícia vyhodnotila i konanie „pľuvača" Petra Š.

„Jeho konanie, ktorým ma ohrozil a vyprovokoval, rovnako nepatrí do slušnej spoločnosti a už vôbec nie do férovej konfrontácie muža proti mužovi. Každopádne z uvedeného vyplýva, že pľuvance boli opakované,“ zdôraznil Holkovič a poukázal, že samotný Peter Š. to priznal vo výpovedi.

Holkovič tiež skonštatoval, že slovenská legislatíva nie je uspôsobená na to, aby sa človek mohol pľuvancom efektívne brániť „v čase pretrvávajúceho útoku pľuvača“.

Odstúpenie z kandidátky

Dodal, že chcel, aby bola pravda známa, keďže politici či médiá ju nie vždy uviedli celú.

„Mám svoju chlapskú česť. Konal som tak, ako som v danej chvíli považoval za správne. Vyvodil som osobnú zodpovednosť a odstúpil som z kandidátky. Teraz si znášam dôsledok vo forme pokuty, ktorú som uhradil. Kiežby si vrcholoví politici zobrali príklad a čelili svojim problémom rovnako so vztýčenou hlavou,“ uzavrel Holkovič s tým, že túto kapitolu uzatvára, no svoju cestu v boji za Slovensko nevzdáva.

Kandidát hnutia OĽaNO v uplynulých parlamentných voľbách a bývalý majster sveta v kickboxe Tomáš Holkovič sa pre účasť na potýčke v bratislavskej Petržalke vzdal kandidatúry. Vo videu, ktoré sa objavilo v online priestore, dvakrát udrel päsťou iného muža.

„Tento kandidát dal okamžite informáciu, že sa vzdáva miesta na kandidátke,“ uviedla k tomu ešte v septembri jednotka na kandidátke OĽaNO a priatelia Erika Jurinová. Doplnila, že hnutie vo veci vyvodilo zodpovednosť.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie