• Dnes je: Nedeľa 16. mája 2021 meniny má Svetozár

Bývalý člen Smeru Ján Podmanický sa stal podpredsedom strany Život – Národná strana

Bývalý člen Smeru Ján Podmanický sa stal podpredsedom strany Život – Národná strana

17.4.2021 (Webnoviny.sk) - Bývalý člen strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) a nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) Ján Podmanický sa stal podpredsedom strany Život - Národná strana. Odsúhlasil to online volebný snem strany, ktorý sa konal v sobotu 17. apríla.

Za ďalších dvoch podpredsedov boli zvolení Vladimír Chovan, ktorý v minulosti zastával post ministra poľnohospodárstva a bol predsedom agrárnej politickej strany Doma Dobre, a nezaradený poslanec NR SR Filip Kuffa. O výsledkoch snemu informoval predseda strany Tomáš Taraba.

Strana zároveň na sneme prijala uznesenie o začiatku procesu integrácie s inými pronárodnými a vlasteneckými stranami. Život - Národná strana sa postupne zlúči s KDŽP - Aliancia za Slovensko a s agrárnou stranou Doma Dobre.

„Je potrebné ponúknuť voličovi odbornú, kompetentnú spoluprácu strán, ktorá bude mať odvahu a odhodlanie jasne sa postaviť za prosperujúce a úspešné Slovensko, ktoré svoju kresťanskú a národnú identitu bude podporovať nielen slovom, ale aj činmi, tak doma ako aj v priestore Európskej únie,“ uviedol Taraba.

Viac k téme: predseda strany

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie