• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Bratislava pokračuje v riešení problému s diviakmi, strácajú plachosť a sú premnožené o stovky kusov

Bratislava pokračuje v riešení problému s diviakmi, strácajú plachosť a sú premnožené o stovky kusov

V intraviláne mesta je zakázané poľovať, preto odlov realizujú pomocou špeciálnych odchytových klietok.

Problém premnoženia diviačej zveri rieši hlavné mesto spoločne s Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou a Mestskými lesmi v Bratislave.

Ako magistrát uvádza na sociálnej sieti, za poslednú poľovnú sezónu, od 1. marca 2022 do 28. februára 2023, odlovili 457 diviakov, čo je dvakrát viac ako v poľovnej sezóne v roku 2021.

„A je to až o 300 kusov viac, ako v poľovnej sezóne v roku 2020,“ konštatuje mesto.

Diviaky strácajú plachosť

Podľa samosprávy ide o problém, ktorý rieši veľa európskych miest. „Bratislava je obkolesená lesmi, v ktorých majú diviaky dostatok potravy a žiadneho prirodzeného nepriateľa. Do intravilánu mesta ich lákajú opustené záhrady plné ovocia, vinohrady a smetné koše,“ vysvetľuje magistrát s tým, že diviaky strácajú plachosť a nevyplašia ich ani klaksóny a svetlomety áut.

Odchytové klietky

V intraviláne mesta je zakázané poľovať, preto odlov realizujú pomocou špeciálnych odchytových klietok. Tie boli osadené Regionálnou veterinárnou a potravinovou správou v kritických lokalitách a sú manažované ich veterinármi.

„Takto sa nám podarilo odchytiť až 50 kusov najproblémovejších diviakov,“ konštatuje mesto. Ako dodáva, manažment diviačej zveri pozostáva aj z nových posedov, organizovania spoločných poľovačiek, ale aj osadenia gravitačných zámkov, ktorými OLO zabezpečilo 27 smetných nádob v kritických lokalitách.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie