• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Automobilky EÚ vyviezli viac ako päť miliónov áut, najviac išlo do Spojeného kráľovstva a USA

Automobilky EÚ vyviezli viac ako päť miliónov áut, najviac išlo do Spojeného kráľovstva a USA

Vývoz osobných automobilov z EÚ mal podľa ACEA v uplynulom roku hodnotu 157,3 mld. eur. Oproti roku 2021 stúpol o 24 %.

Automobilky pôsobiace v Európskej únii (EÚ) vyviezli v minulom roku za jej hranice takmer 5,6 milióna osobných motorových vozidiel.

Do USA išlo 700-tisíc vozidiel

V porovnaní s predchádzajúcim rokom to predstavuje nárast o približne 10 %. Ako ďalej vyplýva z údajov zverejnených Európskym združením výrobcov automobilov (ACEA), najviac vozidiel putovalo do Spojeného kráľovstva. Celkovo išlo o takmer pätinu všetkých vývozov.

Na druhom mieste nasledovali Spojené štáty americké a tretiu priečku obsadila Ukrajina. Do prvej päťky sa ešte dostali Čína a Turecko. Do USA vyviezli automobilky EÚ viac ako 700-tisíc vozidiel.

Najvýraznejší medziročný nárast

Medziročne to predstavuje nárast o necelých 13 %. Na Ukrajinu smerovalo takmer 440-tisíc automobilov. Vývozy do tejto krajiny pritom zaznamenali najvýraznejší medziročný nárast, a to o 110 %. Do Číny sa vyviezlo niečo cez 400-tisíc áut a do Turecka okolo 330-tisíc.


Vývoz osobných automobilov z EÚ mal podľa ACEA v uplynulom roku hodnotu 157,3 mld. eur. Oproti roku 2021 stúpol o 24 %. V tomto prípade patrí prvenstvo USA, Spojené kráľovstvo je na druhom mieste a po ňom nasleduje Čína.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie