• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Alkohol, rýchlosť aj zadržané vodičáky. Policajti počas akcie Život odhalili takmer 8-tisíc priestupkov

Alkohol, rýchlosť aj zadržané vodičáky. Policajti počas akcie Život odhalili takmer 8-tisíc priestupkov

Priestupky nespáchali len vodiči, ale aj cyklisti, chodci a kolobežkári.

13.4.2023 (SITA.sk) - Počas veľkonočnej dopravnej akcie Život od štvrtka 6. do utorka 11. apríla policajti odhalili 7 926 priestupkov. V blokovom konaní vyriešili 7 342 účastníkov cestnej premávky, ktorí pokutu zaplatili na mieste, na dopravné inšpektoráty na ďalšie konanie policajti postúpili 232 priestupkov.

Cyklisti a kolobežkári

Tie spáchali nielen vodiči, ale aj cyklisti, chodci a kolobežkári. Informuje o tom hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Za menej závažné priestupky policajti napomenuli 352 účastníkov cestnej premávky.

Pod vplyvom alkoholu bolo 232 osôb, z nich 141 vodičov, jeden motorkár, 79 cyklistov a 11 kolobežkárov. Hodnota jedného promile a viac sa dychovou skúškou preukázala u 113 osôb - 58 vodičov áut, jeden motorkár, 47 cyklistov a sedem kolobežkárov.

Ako dodala Bárdyová, dychovú skúšku odmietol vykonať jeden cyklista a lekárske vyšetrenie odmietol jeden motorkár. Požitie inej návykovej látky zistili policajti u 35 osôb, z nich bolo 24 vodičov áut, jeden motorkár a 10 cyklistov.

Prekročená povolená rýchlosť

Polícia pripomína, že jazda pod vplyvom alkoholu nad jedno promile je považovaná za trestný čin, za ktorý hrozí až ročný pobyt za mrežami.

Podľa Bárdyovej povolenú rýchlosť jazdy prekročilo 3 339 vodičov a traja motocyklisti. Prednosť v jazde nedalo 38 vodičov a jeden cyklista. Bezpečnostné pásy nepoužilo 534 vodičov.


Zlý technický stav malo 538 vozidiel. Svoje povinnosti porušilo 679 vodičov, jeden cyklista a jeden kolobežkár. Za volantom telefonovalo 252 vodičov. Bez prilby jazdili dvaja motorkári.

Zaistené štyri vozidlá

Nesprávne predchádzalo 77 vodičov a nesprávnym spôsobom jazdilo 210 vodičov. Jeden vodič nákladiaka prekročil povolenú hmotnosť nákladu. Policajti zistili aj ďalších 1 746 rôznych porušení pravidiel cestnej premávky.

Policajti zadržali 236 vodičských preukazov, 130 osvedčení o vozidle a 44 tabuliek s evidenčnými číslami. Zaistili podozrivé veci z áut a aj štyri vozidlá.


V rámci akcie Život odhalili 50 trestných činov, 21 z nich bolo v súvislosti s marením zákazu viesť motorové vozidlá. Policajtom sa podarilo odhaliť 54 osôb podozrivých zo spáchania trestného činu, dvoch nelegálnych migrantov a jednu osobu v pátraní.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie