• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Aké by boli výsledky volieb v krajoch? V štyroch by vyhral Smer a v Bratislavskom jednoznačne progresívci

Aké by boli výsledky volieb v krajoch? V štyroch by vyhral Smer a v Bratislavskom jednoznačne progresívci

Voliči s vysokoškolským vzdelaním by najčastejšie volili Progresívne Slovensko, voliči bez maturity Smer-SD.

2.8.2023 (SITA.sk) - Voliči, ktorí majú ukončenú základnú školu a učňovské vzdelanie bez maturity by najčastejšie volili stranu Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) – 23 percent, nasleduje Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) – 22 percent a koalíciu hnutia OĽaNO a priatelia – deväť percent.

Kto najviac volí stranu Aliancia?

Voliči s ukončeným stredoškolským vzdelaním s maturitou by si v parlamentných voľbách vybrali taktiež stranu Smer-SD – 21 percent, ďalej hnutie Progresívne Slovensko (PS) – 19 percent a Hlas-SD by volilo desať percent týchto voličov.

Účastníci volieb s vysokoškolským vzdelaním by si najčastejšie zvolili PS – 27 percent, Smer-SD – 14 percent a Hlas-SD – 12 percent. Vyplýva to z prieskumu, ktorý v období od 24. júla do 28. júla zrealizovala agentúra AKO pre televíziu Joj na vzorke tisíc respondentov.

Voliči maďarskej národnosti by najčastejšie volili stranu Aliancia – 29 percent, Hlas-SD – 11 percent a Modrých, Most-Híd – 11 percent voličov.

Výsledky volieb v jednotlivých krajoch

  • V Bratislavskom kraji jednoznačne zvíťazí hnutie PS – 34 percent. Nasledoval by Smer-SD so ziskom 17 percent hlasov a strana Sloboda a Solidarita (SaS) s 11 percentami.
  • V Trnavskom kraji by voliči najčastejšie siahli po Smer-SD a Hlas-SD – rovnako 19 percent a PS 17 percent.
  • Voliči v Nitrianskom kraji by si najčastejšie zvolili Smer-SD – 21 percent, potom Hlas-SD – 14 percent a PS – 11 percent.
  • Progresívne Slovensko by zvíťazilo v Trenčianskom kraji, kde by ho volilo 21 percent voličov. Druhá by skončila Hlas-SD – 19 percent a tretia Smer-SD – 16 percent.
  • Banskobystrický kraj by ovládla strana Hlas-SD so ziskom 25 percent voličov. 21 percent by tu mala Smer-SD a 13 percent PS.
  • Voliči Žilinského kraja by najčastejšie volili Smer-SD – 20 percent, PS – 15 percent a Hlas-SD – 13 percent.
  • V Prešovskom kraji by voľby vyhrala strana Hlas-SD s 23 percent voličmi, druhá by bola Smer-SD s 18 percent voličmi a Republika s 11 percent hlasmi.
  • V Košickom kraji by vyhrala Smer-SD – 26 percent, PS – 13 percent a hnutie Sme rodina s 12 percent voličmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie