• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Zvýšenie finančnej pomoci pri záplavách či požiaroch je bližšie k schváleniu, poslanci posunuli novelu do druhého čítania

Zvýšenie finančnej pomoci pri záplavách či požiaroch je bližšie k schváleniu, poslanci posunuli novelu do druhého čítania

Parlament pritom o legislatíve rokuje zrýchlene.

18.4.2024 (SITA.sk) - Zvýšenie maximálnej sumy humanitárnej pomoci pri živelných pohromách z 800 eur na 1 500 eur je o krok bližšie k schváleniu.

Poslanci totiž posunuli do druhého čítania návrh novely zákona o dotáciách, ktorý predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR. V prípade schválenia nadobudne účinnosť dňom vyhlásenia.

„Cieľom návrhu je zvýšiť mieru humanitárnej pomoci štátu obyvateľstvu v prípade živelných alebo iných mimoriadnych udalostí, napríklad ide o záplavy, víchrice, prívalové dažde, zemetrasenie, krupobitie, požiar alebo výbuch, pri ktorých dochádza k rozsiahlym škodám na majetku a zdraví,“ uviedol rezort práce v materiáli. Zároveň by sa malo umožniť poskytovať humanitárna pomoc aj opakovane.

Ministerstvo chce taktiež novelou zvýšiť maximálnu dotáciu na predchádzanie a podporu riešenia domáceho násilia a iného ohrozenia správaním iných fyzických osôb z 20-tisíc eur na 150-tisíc eur v príslušnom rozpočtovom roku.

„Finančne sa podporia aktivity a činnosti, ktoré posilňujú ochranu ľudských práv obetí a domáceho a partnerského násilia, a to poskytovaním bezpečného ubytovania, psychologického a právneho poradenstva, pomoci pri traume, psychoterapie a podpornej terapie ako aj špecializovaných pedagogických služieb pre deti, ktoré sú buď obeťami alebo svedkami násilia," upresnil rezort.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie