• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Zurian odmietol odpovedať na niekoľko otázok počas vypočúvania, poslanci PS pochybujú o jeho cieľoch a vedení úradu

Zurian odmietol odpovedať na niekoľko otázok počas vypočúvania, poslanci PS pochybujú o jeho cieľoch a vedení úradu

Bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak tvrdí, že policajná inšpekcia musí začať fungovať ako dôveryhodná inštitúcia.

2.11.2023 (SITA.sk) - Nominant na post šéfa Úradu inšpekčnej služby Branislav Zurian odmietol odpovedať na niekoľko otázok počas vypočúvania na parlamentnom výbore pre obranu a bezpečnosť.

Nemá jasnú predstavu

Podľa predsedu poslaneckého klubu hnutia Progresívne Slovensko Martina Dubéciho tak „vo vzduchu ostáva" napríklad to, akým spôsobom bude garantovať nezávislosť alebo či má nejaké vzťahy s členmi novej vlády. Dubéci sa taktiež podľa vlastných slov nedozvedel ani to, akým spôsobom chce riadiť úrad, do ktorého čela je nominovaný.

Zurian prišiel s tým, že ani nečítal základné dokumenty, ktoré sa týkajú fungovania inšpekcie," uviedol predseda poslaneckého klubu PS.

Ak Zurian nevedel dostatočne odpovedať na otázky týkajúce sa konkrétnych problémov, či už ide o policajnú brutalitu, rasizmus voči rómskej menšine či rodovo podmienené násilie, podľa Dubéciho nemá jasnú manažérsku predstavu, ako chce úrad riadiť.

Pochybnosť o cieli ukončiť vojnu v polícii

Podľa podpredsedníčky PS a členky výboru Ireny Bihariovej sa z vypočutia Zuriana vynorila istá pochybnosť o jeho cieli zriadiť na inšpekcii vyšetrovací tím na ukončenie vojny v polícii.

Obávam sa však, že ak je takýto tím zriadený práve na subjekte, ktorý bol sám aktérom tejto vojny, tak k ukončeniu vojny nepríde, skôr naopak. Budí to skôr obavu, že tá vojna minimálne v očiach verejnosti môže pokračovať a že môže ísť o nejaký druh pomsty," uviedla Bihariová.

Musí to byť dôveryhodná inštitúcia

Bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak (PS) tvrdí, že policajná inšpekcia musí začať fungovať ako dôveryhodná inštitúcia pre všetkých občanov.


Je to v prvom rade ochranná služba - má pôsobiť preventívne, chrániť poctivých policajtov a chrániť políciu od tých nepoctivých, ktorí sa správajú korupčne, klientelisticky alebo nečestne," dodal Spišiak.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie