• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Zoznam nežiaducich organizácii v Rusku rozšírili o televíziu Dožď, dráždila Kremeľ aj úrady

Zoznam nežiaducich organizácii v Rusku rozšírili o televíziu Dožď, dráždila Kremeľ aj úrady

Dožď svoju činnosť v Rusku zastavil krátko po začiatku vojny na Ukrajine.

25.7.2023 (SITA.sk) - Ruská generálna prokuratúra v utorok vyhlásila nezávislú televíziu Dožď za nežiaducu organizáciu. Toto označenie jej bráni pôsobiť v Rusku a vystavuje jej novinárov, zamestnancov a darcov potenciálnym obvineniam z trestného činu.

Prokuratúra uviedla, že televízia, ktorá je často kritická voči Kremľu, šírila extrémistický materiál a diskreditovala úrady. Dožď často urážal úrady spravodajstvom o ruskej politickej opozícii a kritikou Kremľa.

Kontroverzná anketa

Z ruských káblových televíznych systémov ho odstránili v roku 2014 po kontroverznej ankete, v ktorej sa pýtal divákov, či si myslia, že Sovietsky zväz sa mal vzdať počas obliehania Leningradu počas druhej svetovej vojny, aby zachránil životy civilistov.

Televízia potom prešla na vysielanie prostredníctvom predplatiteľskej webstránky a služby YouTube.

Zahraniční agenti

Rusko sa v posledných rokoch metodicky zameralo na ľudí a organizácie kritické voči Kremľu, pričom mnohých označilo za „zahraničných agentov“ a niektorých vyhlásilo za „nežiaducich“ na základe zákona z roku 2015, podľa ktorého je členstvo v „nežiaducich“ organizáciách trestným činom.

Za nežiaduce organizácie tento rok Moskva označila napríklad spravodajský web Novaja Gazeta Evropa či organizácie Svetový fond na ochranu prírody, Greenpeace a Wild Salmon Center.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 2. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 2 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Na dnešok si veľa neplánujte. Mohli by ste prepadnúť panike. Radšej spravte menej a poriadne. Aj keď nie je váš správny deň, k priateľom sa správajte milo.

Býk 21.4. - 21.5.

Pocit šťastia a pohody pramení z hĺbky vašej duše. Môže to byť spojené s lepším pracovným zaradením alebo zmenou náplne práce, ktorá vás uspokojuje.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri pozornom sledovaní situácie zisťujete, že sa nezaobídete bez toho, aby ste vykonali isté zmeny. Skôr, ako čosi podniknete, nechajte si urobiť rozpočet, aby ste nepreplácali.

Rak 22.6. - 22.7.

Opätovne sa vynorí otázka, prečo robíte to, čo robíte. Pravdepodobne nebudete môcť dať na to jasnú odpoveď. Nakoniec, máte dostatok sily na to, aby si svoje obhájili.Všetky Horoskopy pre Sobotu 2. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie