• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Zničených 60-tisíc ton obilia, väčšina infraštruktúry bola vyradená z prevádzky

Zničených 60-tisíc ton obilia, väčšina infraštruktúry bola vyradená z prevádzky

Veľká časť infraštruktúry na vývoz obilia v prístave Čornomorsk bola tiež vyradená z prevádzky.

19.7.2023 (SITA.sk) - V dôsledku nedávnych ruských útokov na infraštruktúru v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny bolo v prístave Čornomorsk zničených až 60-tisíc ton obilia. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to ukrajinský minister poľnohospodárstva Mykola Solskyj.

Rusko sa opäť uchýlilo k útokom na prístavnú infraštruktúru a obilné terminály v Odese a Čornomorsku, ktoré sa podieľali na fungovaní čiernomorskej obilnej iniciatívy. V prístave Čornomorsk bolo zničených 60-tisíc ton obilia, ktoré mali pred 60 dňami naložiť na veľké nákladné plavidlo a expedovať cez čiernomorský koridor.

Ruské útoky zasiahli i prístav a obilné terminály v Odese a odborníci odhadujú, že úplná obnova dotknutých zariadení bude trvať najmenej rok.

Solskyj dodal, že najviac utrpela obilná infraštruktúra medzinárodných a ukrajinských obchodníkov a prepravcov Kernel, Viterra a CMA CGM Group. Minister opäť upozornil, že ak Ukrajina nebude schopná vyvážať potraviny, obyvateľstvo najchudobnejších krajín bude na hranici prežitia. Okrem toho podľa neho utrpí globálna ekonomika.

„Cena obilia sa zvýši a nie všetky krajiny si budú môcť dovoliť nakupovať poľnohospodárske produkty, čo znamená, že výrazne vzrastú ceny potravín: múky, obilnín, mäsa,“ skonštatoval Solskyj.

Viac k téme: obilie, ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Zničených 60-tisíc ton obilia, väčšina infraštruktúry bola vyradená z prevádzky © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie