• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Žena sa chytila do klasickej pasce a prišla o stovky eur. Ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom?

Žena sa chytila do klasickej pasce a prišla o stovky eur. Ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom?

Polícia pripomína niekoľko rád, ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom.

5.5.2023 (SITA.sk) - Do už klasickej pasce podvodníkov sa podľa polície chytila v uplynulých dňoch 39-ročná žena z obce v okrese Humenné. Prišla tak minimálne o 650 eur. Ako v piatok informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, podvodníci ženu kontaktovali prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Trestné stíhanie

Pod falošnou zámienkou výhry od obchodného reťazca od nej vylákali prihlasovacie údaje k jej účtu. Z neho potom za použitia vylákaných prihlasovacích údajov neoprávnene vykonali platby v spomínanej sume.

Humenský vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie pre prečin neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku a podvod.

Rady od polície

Džobanik v tejto súvislosti pripomenul niekoľko rád, ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom. „Ak ste sa do žiadnej súťaže nezapojili, nemôžete ani nič vyhrať. Tak, ako na ulici nedáte cudziemu človeku do ruky vašu kartu, tak rovnako neposielajte údaje z karty niekomu, koho nepoznáte,“ upozornil.


Zároveň radí neposielať svoje údaje z karty po doručení SMS-ky z banky, v ktorej ani prijímateľ správy nemá účet. „Nekonajte unáhlene, preverujte si informácie, zvlášť ak od vás niekto pýta údaje k vášmu účtu či platobnej karte," dodal.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie