• Dnes je: Utorok 27. februára 2024 meniny má Alexander

Zelenskyj víta „kroky vpred“ na summite NATO, teraz je dôležité dostať celý rad zbraní

Zelenskyj víta „kroky vpred“ na summite NATO, teraz je dôležité dostať celý rad zbraní

Malé kroky vpred posúvajú Ukrajinu bližšie k víťazstvu nad ruskými silami.

13.7.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na summite Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) v Litve privítal „malé kroky vpred“, ktoré jeho krajinu posúvajú bližšie k víťazstvu nad ruskými silami.

Sila zbraní prináša víťazstvo

Ukrajinský líder zdôraznil, že je dôležité dostať celý rad zbraní, z ktorých veľkú časť dodáva Západ. Povedal, že pokračujú rozhovory o dodávkach delostrelectva a zdôraznil potrebu systémov protivzdušnej obrany.

„Sila zbraní vždy prináša víťazstvo na bojisku,“ povedal. Zelenskyj privítal nové bezpečnostné záruky, ktoré prisľúbili krajiny G7, pričom uviedol, že sú súčasťou „cesty Ukrajiny do NATO“.

Žiadne z území nevymenia

Zatiaľ čo aliancia neponúkla harmonogram očakávaného členstva Ukrajiny v NATO, Zelenskyj povedal, že Ukrajina nikdy nebude súhlasiť so žiadnou dohodou, ktorá by mohla zahŕňať výmenu ukrajinského územia s cieľom uľahčiť cestu k členstvu v aliancii.

„Nikdy nevymeníme žiadny štatút za žiadne z našich území,“ odpovedal Zelenskyj na otázku. „Aj keby to bola len jedna dedina s jednou staršou osobou, naše územia nevydáme ani ich nevymeníme za zmrazený konflikt.“

Vyjadril sa aj americký prezident

Americký prezident Joe Biden na konci summitu povedal: „Jedna vec, ktorú Zelenskyj teraz chápe, je to, že či už je alebo nie je v NATO, nie je to relevantné, pokiaľ má záväzky“, ako sú bezpečnostné záruky na dlhšie obdobie. „Takže ho to teraz nezaujíma.“

Viac k téme: Americký prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Summit NATO, ukrajinské členstvo v NATO, Ukrajinský prezident, Vstup Ukrajiny do NATO
Zdroj: SITA.sk - Zelenskyj víta „kroky vpred“ na summite NATO, teraz je dôležité dostať celý rad zbraní © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 27. február 2024

horoskopy na dnes utorok 27 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 27. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Úlohy zvládnete bez problémov, komplikácie sa môžu objaviť vo vzťahu k partnerovi. Zamyslite sa nad jeho problémami a trochu sa pocvičte aj v tolerantnosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Najlepšie výsledky dosiahnete práve vďaka priamočiarosti a otvorenosti. Padli ste do oka vplyvnej osobe, ktorá vám chce pomôcť. Je na vás, či ponúknutú pomoc prijmete.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Zdá sa vám, že všetko spí? Musíte nazrieť pod pokrievku! Ak sa dnes nebudete v jednej veci viac snažiť, môžete počítať s neskoršími problémami.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes by sa nemali vyskytnúť žiadne väčšie problémy. Ak sa na vás obráti ktosi o radu pri riešení svojich problémov, neodmietajte. V budúcnosti ako keby ste našli.
Všetky Horoskopy pre Utorok 27. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie