• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

„Zelené šrotovné“ by mohlo poškodiť ekonomiku, Dovhunovo ministerstvo však nad zvýhodnením pri recyklácií uvažuje

„Zelené šrotovné“ by mohlo poškodiť ekonomiku, Dovhunovo ministerstvo však nad zvýhodnením pri recyklácií uvažuje

Zelené šrotovné by malo pomôcť omladiť slovenský vozový park. Priemerný vek osobných áut totiž u nás dosahuje približne 15 rokov.

Pri každom opatrení je nutné zohľadniť potrebné finančné zdroje a cieľ, ktorý by sa mal pre Slovensko takýmto opatrením dosiahnuť. Takto reagovalo Ministerstvo hospodárstva SR na návrh strany Demokrati o zavedení tzv. zeleného šrotovného.

Poškodenie ekonomiky

Ako uviedol rezort pre agentúru SITA, v rámci vypracovaného Akčného plánu rozvoja elektromobility v SR ministerstvo uvažuje nad zvýhodnením žiadateľov, ktorí dajú zrecyklovať svoje staré vozidlo v rámci plánovanej výzvy na nákup elektrických vozidiel. Bližšie podrobnosti však ministerstvo neuviedlo.

Strana Demokrati navrhla zelené šrotovné ako reakciu na diskutovanú novú emisnú normu Euro 7. Ako pripomenul rezort hospodárstva, voči jej aktuálnemu zneniu sa ohradili viaceré štáty vrátane Slovenska.

„Ministerstvo hospodárstva sa vážne obáva, že by mohla výrazne poškodiť slovenskú ekonomiku,“ zdôraznil rezort.

Posunutie prijatia

Slovensko preto navrhuje posunutie dátumu jej prijatia na 36 mesiacov od vydania sekundárnej legislatívy, respektíve samostatne upraviť dátumy platnosti pre nové typy vozidiel, s prihliadnutím na odlišné požiadavky vývoja rôznych kategórií vozidiel.

Zelené šrotovné by malo pomôcť omladiť slovenský vozový park. Priemerný vek osobných áut totiž u nás dosahuje približne 15 rokov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie