• Dnes je: Sobota 28. mája 2022 meniny má Viliam

Zdravotníci aj záchranári dostanú jednorazovú odmenu 350 eur, rozhodla vláda

Zdravotníci aj záchranári dostanú jednorazovú odmenu 350 eur, rozhodla vláda

Vláda schválila jednorazový finančný príspevok zamestnancom v sociálnej oblasti a zdravotníctve na piatkovom rokovaní s tým, že ju majú dostať v januári budúceho roka.

17.12.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálni pracovníci a zdravotníci, vrátane záchranárov, dostanú jednorazovú odmenu 350 eur.

Informoval o tom po piatkovom rokovaní vlády premiér Eduard Heger.

Vláda schválila jednorazovú finančnú odmenu zamestnancom v sociálnej oblasti a zdravotníctve s tým, že ju majú dostať v januári budúceho roka.

Matovič chce podať pomocnú ruku

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) informoval, že jednorazová pomoc bude štát stáť v prípade zdravotníkov približne 51 mil. eur a pri zamestnancoch sociálnych služieb 15 mil. eur.

„Peniaze, ktoré vieme ušetriť, sme sa rozhodli podať ako pomocnú ruku pracovníkom a zamestnancom v zdravotníctve a sociálnych službách,“ uviedol minister financií.

Peniaze dostanú až v januári budúceho roka

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) povedal, že na odmenu v rezorte budú mať nárok všetci zdravotnícki pracovníci aj študenti medicíny pracujúci u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti na území Slovenska.


„Zber dát začne 20. decembra, zamestnávatelia budú nahlasovať do 22. decembra mená a počty svojich zdravotníckych pracovníkov, ktorí budú mať na túto odmenu nárok. Zamestnávatelia môžu byť nemocnice štátne, súkromné, ambulancie a všetci, ktorí spĺňajú podmienky,“ informoval minister.

Po vyhodnotení budú všetkým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí prejavia záujem a nahlásia svojich pracovníkov, vyplatené patričné sumy finančných prostriedkov a tie budú poukázané na výplatu zdravotníckym pracovníkom za december v januári budúceho roka.

Odmenu dostanú aj sociálni pracovníci

Zamestnanci v zariadeniach sociálnych služieb, ale aj vo vybraných subjektoch, ktoré poskytujú sociálnu kuratelu a sociálno-právnu ochranu detí, takisto dostanú odmenu 350 eur.


„Celkovo sa to bude týkať našim odhadom 32 222 zamestnancov a na túto jednorazovú odmenu pre nich je vyčlenených 15,247 mil. eur,“ priblížil minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

Počet zariadení, ktoré museli byť v karanténe, sa podľa neho podarilo znížiť približne na tretinu v porovnaní s jarou, počet zamestnancov alebo klientov, ktorí boli nakazení COVID-19, alebo pozitívni, klesol na štvrtinu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie