• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Zbrane pre Ukrajinu sú určené len na obranu, tvrdí Belgicko a vyšetruje ich použitie v Rusku

Zbrane pre Ukrajinu sú určené len na obranu, tvrdí Belgicko a vyšetruje ich použitie v Rusku

De Croo uviedol, že štáty EÚ dodali Ukrajine zbrane pod podmienkou, že ich použijú iba v napadnutej krajine na obranu jej územia.

5.6.2023 (SITA.sk) - Belgicko vyšetruje, či zbrane poskytnuté Ukrajine na obranu jej územia neboli použité v bojoch v ruskom pohraničí. Robí tak po správe, že technika vyrobená belgickou spoločnosťou sa objavila v ruskej Belgorodskej oblasti.

Belgický premiér Alexander De Croo v pondelok varoval pred unáhlenými závermi, keďže dodávky v priebehu desaťročí do rôznych regiónov môžu spôsobiť, že sa zbrane objavia na neočakávaných miestach.

Použitie zbraní pre Ukrajinu

„Obranné a informačné služby začali vyšetrovanie, aby si boli úplne istí, čo sa tam stalo,“ povedal De Croo pre belgickú televíziu VRT.

Noviny The Washington Post cez víkend zverejnili rozsiahlu reportáž, podľa ktorej sa zbrane niektorých členských štátov NATO, medzi nimi USA, Poľska, Česka a Belgicka, objavili v Belgorodskej oblasti. Denník vyjadril pochybnosť nad tým, či má Ukrajina zavedené dostatočné kontroly.

Západná provokácia

De Croo uviedol, že štáty Európskej únie dodali Ukrajine zbrane pod podmienkou, že ich použijú iba v napadnutej krajine na obranu jej územia. „Pravidlo je veľmi prísne,“ skonštatoval predseda belgickej vlády s tým, že Rusko by pravdepodobne považovalo použitie zbraní mimo Ukrajiny za západnú provokáciu.

Aj keď by mohol nastať „únik našich zbraní do iných konfliktov“, ak by bola pravda, že zbrane určené na obranu Ukrajiny boli použité v bojoch v Rusku, „brali by sme to mimoriadne vážne“, dodal.

Washington Post uviedol, že jeho článok sa týka cezhraničného útoku Légie Sloboda Ruska a Ruského dobrovoľníckeho zboru, ktoré sú proti ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi. Druhá skupina údajne zahŕňa Rusov, ktorí bojujú na strane Ukrajiny.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie