• Dnes je: Nedeľa 16. mája 2021 meniny má Svetozár

Ako si vybrať správny krém alebo sérum proti vráskam

Ako si vybrať správny krém alebo sérum proti vráskam

19.4.2021 (Slovensko) - J V “džungli” kozmetických prípravkov býva často náročné sa zorientovať. Atraktívna krabička, známa tvár z reklamy a cena sú zväčša jedinými atribútmi výberu vhodného prípravku proti vráskam. To však nestačí….

Čo treba zohľadniť pri výbere správneho kozmetického prípravku?

Keď sa rozhodnete, že si zaobstaráte krém proti vráskam prípadne pleťové sérum, majte na pamäti, že tvár je oproti ostatným častiam tela vystavená slnečnému žiareniu a ostatným vonkajším faktorom oveľa viac.

A to je dôvod, prečo sa o ňu treba dôkladne starať a ošetrovať ju. Pri výbere kozmetický prípravkov zohľadnite typ pleti, ročné obdobie a rovnako tak vek. Zaujímajte sa aj o ďalšie vlastnosti krému, čo vám okrem anti-age efektu daný produkt poskytne. Pozrite sa aj na “nudnú” spodnú časť krabičky, dozviete sa tak niečo o ingredienciách a výrobcovi.

Pleťové sérum vs protivráskový krém

Pleťové séra sú prípravky s vysokou koncentráciou aktívnych zložiek a znásobujú účinok pleťových krémov. Prenikajú hlabšie do pokožky a majú rýchly účinok. Aplikujú sa na vyčistenú pleť, ešte pred nanesením pleťového krému.


Na trhu nájdete široký sortiment rôznych pleťových sér od hydratačných cez olejové, liftingové až po regeneračné. Rýchly a viditeľný účinok má regeneračné pleťové sérum s vitamínom C Defy Damage Serum od dánskej kozmetickej spoločnosti Beauté Pacifique.


Obsahuje vitamíny A, C a E ale aj kyselinu hyaluronovú. Všetky zložky efektívne regenerujú štruktúru kolagénových a elastínových vlákien ako aj pokožku poškodenú slnečným žiarením. Hydratácia je pridanou hodnotou tohto séra a ľahká textúra vyhovuje všetkým typom pleti.
Počasie