• Dnes je: Piatok 02. júna 2023 meniny má Xénia

Za šesť miliárd eur vyrastie zhruba 40-tisíc nájomných bytov, hlási sa veľmi veľa lokálnych developerov (video)

Za šesť miliárd eur vyrastie zhruba 40-tisíc nájomných bytov, hlási sa veľmi veľa lokálnych developerov (video)

Šesťmiliardová investícia do nájomných bytov podľa lídra Sme rodina môže prispieť k vzniku 20-tisíc až 40-tisíc pracovných miest.

Štyri investičné spoločnosti pre výstavbu nájomných bytov so štátnou podporou by mali podpísať zmluvy so štátom na úrade vlády predbežne v októbri alebo v novembri.

Podľa predsedu Národnej rady SR a hnutia Sme rodina Borisa Kollára do výstavby bytov s regulovanou výškou nájomného na základe zákona o štátnej podpore nájomného bývania by mohli investovať podľa doterajších informácií približne do 6 miliárd eur.

Za tieto peniaze by mohlo byť postavených zhruba 40-tisíc nájomných bytov.

Vzniknú i desaťtisíce pracovných miest

„Týchto šesť miliárd bude pustených do slovenskej ekonomiky. Každá jedna miliarda, ktorá je investovaná do takýchto projektov, do výstavby bytov, infraštruktúry alebo čohokoľvek, prinesie okolo desaťtisíc zamestnancov,“ povedal v pondelok Kollár s odvolaním sa na nemenovaný rakúsky finančný inštitút.


Šesťmiliardová investícia do nájomných bytov podľa lídra Sme rodina môže prispieť k vzniku 20-tisíc až 40-tisíc pracovných miest. „Z tých 6 miliárd okamžite pôjde zhruba 40 percent do kasy štátu,“ predpokladá Kollár.

Závisieť bude podľa neho od investorov, resp. developerov, ako rýchlo budú pripravení začať stavať.


„Hlási sa veľmi veľa lokálnych developerov, ktorí už majú vykúpené pozemky, dokonca majú už stavebné povolenie. Sú ochotní to predávať veľkým investičným spoločnostiam a oni ich budú nakupovať. A budú nakupovať aj hotové byty od developerov,“ uviedol Kollár.

Peňazí na byty bude viac ako dosť

Podpredseda vlády Štefan Holý (nom. Sme rodina) potvrdil, že investori sa pozerajú po projektoch, ktoré už majú vydané stavebné povolenia.


„Akonáhle budú mať garantované podmienky, podpísanú investičnú zmluvu so štátom, už majú pripravené projekty. S projektmi nepôjdu von, pokiaľ nemajú podpísané zmluvy, lebo nemajú garantované podmienky,“ priblížil Holý s tým, že zatiaľ je to v režime obchodných rokovaní medzi developermi a investičnými partnermi. Vicepremiér ubezpečil, že peňazí na nájomné byty s podporou štátu bude viac ako dosť.

„Šesť miliárd slovenský bytový sektor podľa mňa nevidel ani neviem odkedy,“ dodal Holý.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 2. jún 2023

horoskopy na dnes piatok 2 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Bez vetra sa listy nehýbu, hovorí sa o historkách, ktoré sú plné rozporov, ale tebe servírujú ako pravdivé a skutočné udalosti. Že čosi pravdy na veciach môže byť, nemožno vylúčiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Neplánujete si na dnes priveľa povinností? Postihne vás ťažkopádnosť a ak sa pustíte do viacerých prác, zostane vám väčšina na zajtra.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pocítite dôsledky zmien, o ktoré ste sa sami pričinili. Chceli by ste niektoré obísť? Nemusí vám to vyjsť, lebo budete stredobodom pozornosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Pokojne môžete poľaviť, nehrozia vám žiadne straty. Ak uvoľníte priestor pre prácu niekomu druhému, získate čas pre vaše záľuby. Už ste ich dlho zanedbávali.


Všetky Horoskopy pre Piatok 2. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie