• Dnes je: Streda 21. februára 2024 meniny má Eleonóra

Za najväčšie pochybenie Kubina považuje, ak prokurátor uvedie v podaní na súd nepravdivú informáciu

Za najväčšie pochybenie Kubina považuje, ak prokurátor uvedie v podaní na súd nepravdivú informáciu

Ako Kubina vysvetlil, Chylo v návrhu na väzbu tvrdil, že jeden zo obvinených sa priznal.

7.2.2022 (Webnoviny.sk) - Právny zástupca obvinených vyšetrovateľov Peter Kubina si nevie predstaviť väčšie pochybenie prokurátora v prípravnom konaní než to, že prokurátor uvedie v podaní na súd nepravdivú informáciu s cieľom dostať obvineného za každú cenu do väzby.

Pre agentúru SITA tak reagoval na to, že podľa generálnej prokuratúry prokurátor Juraj Chylo nepochybil pri návrhu na vzatie do väzby Jána Č. a spol.

Jeden sa priznal

Ako Kubina vysvetlil, Chylo v návrhu na väzbu tvrdil, že jeden z obvinených sa priznal. „Hoci sa nepriznal a prokurátorovi ako gramotnému človeku to bolo jasné. Keď teda hovoríme o tom, že to sudca Kapinaj dezinterpretoval, tak celá pravda je taká, že mu to takto naservíroval už priamo prokurátor Chylo v návrhu na vzatie do väzby,“ uviedol Kubina.

Zdôraznil však, že nepravdivú informáciu si mal všimnúť aj sudca, ktorý v prípade rozhodoval.

Ale prokurátor klamal súdu, pretože vedome uviedol v návrhu na väzbu nepravdu o neexistujúcom priznaní jedného zo spoluobvinených, na základe čoho potom sudca vzal všetkých obvinených do väzby. Ak toto nie je dôvod na vyvodenie prinajmenšom disciplinárnej zodpovednosti, tak potom neviem, čo by takým dôvodom mohlo byť,“ uzavrel Kubina, ktorý je právnym zástupcom obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry Jána Č. a Pavla Ď.

Nepochybil pri návrhu

Námestník generálneho prokurátora Jozef Kandera 1. februára pred Ústavnoprávnym výborom Národnej rady SR uviedol, že prokurátor Juraj Chylo nepochybil pri návrhu na vzatie do väzby vyšetrovateľov.

Nechali sme prešetriť okolnosti návrhov na vzatie do väzby zo strany prokurátora krajskej prokuratúry. Bolo to uzatvorené s tým, že sme nezistili žiadne pochybnosti, ktoré by zakladali disciplinárnu zodpovednosť tohto prokurátora, respektíve porušenie zákona z jeho strany,“ povedal Kandera.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie