• Dnes je: Utorok 25. júna 2024 meniny má Tadeáš

Z trhu sa odstráni liek používaný pri liečbe cukrovky, dôvodom je nesúlad v označení vonkajšieho a vnútorného obalu

Z trhu sa odstráni liek používaný pri liečbe cukrovky, dôvodom je nesúlad v označení vonkajšieho a vnútorného obalu

Pacientom, ktorým bolo vydané balenie lieku Metfogamma, bude v lekárni vydané balenie z inej šarže lieku

Z trhu sa odstráni liek, ktorý sa používa pri liečbe cukrovky. Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informoval o stiahnutí lieku Metfogamma 500 zo šarže 307122 z distribučných spoločností, lekární, zdravotníckych zariadení a pacientov.

Dôvodom stiahnutia je nesúlad v označení vonkajšieho a vnútorného obalu lieku, čo môže predstavovať bezpečnostné riziko pre zdravie pacientov.

„Osoby, ktoré majú balenie uvedenej šarže lieku žiadame, aby tieto balenia, aj v prípade, že sú už otvorené, vrátili do lekárne, v ktorej bol liek vydaný. Pokiaľ to nie je možné, pacienti môžu liek vrátiť do hociktorej inej lekárne. Pacientom, ktorým bolo vydané balenie lieku Metfogamma, bude v lekárni vydané balenie z inej šarže lieku,“ informoval ústav pre kontrolu liečív.

Liek sa používa pri liečbe Diabetes mellitus 2. typu u dospelých a detí vo veku od 10 rokov. Metfogamma 500 pomáha najmä?pacientom, u ktorých diétne opatrenia a cvičenie nestačia na udržanie normálnej hladiny glukózy v krvi. Používa sa najmä u pacientov s nadváhou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie