• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Wout van Aert odstúpil z Tour de France, takéto mal dôvody (video)

Wout van Aert odstúpil z Tour de France, takéto mal dôvody (video)

Všetko svojim fanúšikom vysvetlil vo videu na oficiálnom webe tímu Jumbo-Visma.

20.7.2023 (SITA.sk) - Belgický proficyklista Wout van Aert odstúpil zo 110. ročníka pretekov Tour de France bez toho, aby zaznamenal jediný triumf. Dvadsaťosemročný jazdec holandského tímu Jumbo-Visma nenastúpi do štvrtkovej 18. etapy z rodinných dôvodov, jeho manželka Sarah totiž čaká druhé dieťa.

Viac o téme: Tour de France 2023

"Ako každý vie, Sarah je tehotná a u nás doma to začína byť napäté. Po konzultácii s tímom sme sa rozhodli, že by som mal byť doma. Je to zvláštny pocit odstúpiť z pretekov, ale nebolo ťažké rozhodnúť sa takto," vysvetli Van Aert vo videu na oficiálnom webe tímu Jumbo-Visma.

Na konte má deväť triumfov

Všestranný cestný cyklista dosiahol v doterajšej kariére deväť etapových triumfov na "Starej dáme", no v aktuálnej edícii sa víťazstva nedočkal.

"Často som mal formu na to, aby sa mi to podarilo, ale nestalo sa tak. Tohtoročnú Tour de France si však vždy budem pamätať ako tú, počas ktorej som každý deň volal domov," dodal excelentný šprintér, klasikár, vrchár i časovkár.

Vingegaardaovi už nepomôže

Wout van Aert patril medzi kľúčových pomocníkov Dána Jonasa Vingegaarda, ktorý v stredajšej 17. etape na TdF 2023 prakticky rozhodol o svojej úspešnej obhajobe celkového prvenstva na tomto podujatí. Vingegaard by mal aj bez pomoci Van Aerta zvládnuť zvyšné štyri etapy a v nedeľu si na parížskych Elyzejských poliach obliecť na pódiu žltý dres v druhom roku za sebou. Pred druhým Slovincom Tadejom Pogačarom (UAE Emirates) má v celkovom poradí náskok 7:35 min.

Viac k téme: Belgický proficyklista, Jumbo-Visma, Tour de France 2023, UAE Emirates
Zdroj: SITA.sk - Wout van Aert odstúpil z Tour de France, takéto mal dôvody (video)

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie