• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Wagnerovci sa pravdepodobne chystajú do Afriky, Británia je presvedčená o ich pôsobení v africkej armáde

Wagnerovci sa pravdepodobne chystajú do Afriky, Británia je presvedčená o ich pôsobení v africkej armáde

Britský rezort obrany predpokladá, že táto žoldnierska armáda bude pôsobiť hlavne v Afrike.

16.7.2023 (SITA.sk) - Britské ministerstvo obrany je presvedčené, že v Rusku sa po období neistoty v posledných dňoch začala tvoriť dohoda o budúcnosti žoldnierskej Wagnerovej skupiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na správu britského vojenského spravodajstva o vývoji vojny na Ukrajine.

„Ruský bezpečnostný aparát sa po vzbure Wagnerovej skupiny z 24. júna dostal do obdobia zmätkov a vyjednávaní. V posledných dňoch začala vznikať predbežná dohoda o budúcnosti skupiny," uviedlo ministerstvo obrany Veľkej Británie. Ruský rezort obrany 12. júla oznámil, že Wagnerova skupina odovzdala viac ako 2-tisíc kusov vojenskej techniky.

Najmenej malý kontingent wagnerovcov 15. júla pricestoval do tábora v Bielorusku. Medzitým niektoré sociálne médiá spojené s Wagnerovou skupinou obnovili svoje aktivity a ich správy sa orientujú na pôsobenie wagnerovcov v Afrike.

„Vzhľadom na nedávne vyjadrenia ruských predstaviteľov je ruský štát pravdepodobne pripravený akceptovať ašpirácie Wagnerovej skupiny na zachovanie rozsiahlej prítomnosti na tomto kontinente," uviedla britská vojenská spravodajská služba.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie