• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Wagnerovci cvičia s bieloruskou armádou pri poľských hraniciach

Wagnerovci cvičia s bieloruskou armádou pri poľských hraniciach

Bielorusi cvičenie označili za modernizáciu armády a zlepšenie výcviku.

20.7.2023 (SITA.sk) - Bieloruská armáda a žoldnieri z ruskej Wagnerovej skupiny majú spoločné cvičenie v bieloruskej Brestskej oblasti neďaleko poľských hraníc. Vo štvrtok to oznámilo bieloruské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V brestskom výcvikovom priestore sa uskutočňuje štvordňové špeciálne taktické cvičenie so zapojením bojovníkov Wagnerovej skupiny,“ uviedlo ministerstvo na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podľa vyhlásenia bieloruského rezortu obrany cvičenie so žoldniermi Wagnerovej skupiny s reálnymi bojovými skúsenosťami je súčasťou snahy o modernizáciu bieloruskej armády a o zlepšenie jej koherencie a výcviku.

V reakcii na presunutie wagnerovcov do Bieloruska niekoľko lídrov Severoatlantickej aliancie vyzvalo na posilnenie východného krídla NATO. Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak v utorok oznámil, že poľské hranice s Bieloruskom Varšava posilní o dve dodatočné vojenské brigády.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k téme: bieloruská armáda, poľsko-bieloruské hranice, Vzbura v Rusku - Jevgenij Prigožin (wagnerovci)
Zdroj: SITA.sk - Wagnerovci cvičia s bieloruskou armádou pri poľských hraniciach

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie