• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Výzva spolupráce so samosprávami prišla podľa Pellegriniho ako volanie o zdravý sedliacky rozum (video)

Výzva spolupráce so samosprávami prišla podľa Pellegriniho ako volanie o zdravý sedliacky rozum (video)

Lunter a starostovia v nej strany žiadajú, aby vo svojich programoch zohľadnili regionálny akcent a vypočuli si problémy a návrhy riešení samospráv.

9.6.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) sa ako prvá prihlásila k výzve banskobystrického župana Ondreja Luntera a ďalších starostov.

Spolupráca so samosprávami

Výzva s názvom „Nežiadame zázraky, ale chceme spoluprácu" smerovala k všetkým relevantným demokratickým politickým stranám, ktoré kandidujú v septembrových parlamentných voľbách.

„Hlas-SD má veľké ambície v nadchádzajúcich voľbách, je to skutočne relevantná demokratická politická strana. Hlas-SD má vo svojich radoch veľa starostov a primátorov. Z toho dôvodu mám dôveru v to, že títo ľudia budú pomáhať k tomu, aby tieto požiadavky, pod ktoré sa predseda strany (Peter Pellegrini, pozn. SITA) v piatok podpíše, boli skutočne naplnené," uviedol Lunter na piatkovej tlačovej besede.


Peter Pellegrini tvrdí, že iniciatívu banskobystrického župana privítal, pretože prišla ako volanie o zdravý sedliacky rozum. Názov výzvy podľa predsedu Hlasu-SD jasne vystihuje aktuálny stav našej spoločnosti. Strana cíti morálny záväzok voči slovenskej samospráve.

Najviac starostov a primátorov

„Hlas-SD po nezávislých kandidátoch bola politickým víťazom posledných regionálnych volieb. Máme najviac politicky zafarbených starostov a primátorov," dodal Pellegrini.

Predseda strany na tlačovej besede okrem iného informoval, že ak strana Hlas-SD dostane šancu viesť budúcu vládu, tá bude zasadať v každom okrese Slovenska dvakrát za volebné obdobie.


„Vláda musí prísť aj do Banskej Bystrice, aj do Zvolena, aj do Brezna, aj do Novej Bane a všetkých okresov tohto kraja a v nich riešiť problémy a prijať zásadné rozhodnutia o dobudovaní infraštruktúry, obchvatov alebo dobudovaní vecí, na ktoré samospráva nikdy peniaze mať nebude," tvrdí predseda Hlasu-SD.

Tri oblasti výzvy

Výzva sa týka troch oblastí. Prvou je oblasť odstránenia historického investično-civilizačného dlhu, ktorý samosprávy nedokážu niesť na svojich vlastných pleciach.


Druhou oblasťou je nastavenie adekvátneho postavenia samosprávy v systéme moci na Slovensku. Znamená to, aby samosprávy neboli obchádzané, keď vláda a parlament prijímajú legislatívu.


Treťou oblasťou je garancia finančnej stability a predvídateľnosť pri plánovaní rozvoja výkonu samosprávnych kompetencií.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie