• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Výstavbu surferského areálu na Tahiti pre OH 2024 po poškodení koralov pozastavili

Výstavbu surferského areálu na Tahiti pre OH 2024 po poškodení koralov pozastavili

Poškodenie koralov nastalo počas prípravných prác pred výstavbou novej veže pre rozhodcov, ktorá by nahradila súčasnú drevenú konštrukciu.

7.12.2023 (SITA.sk) - Medzinárodná surferská asociácia (ISA) v stredu privítala rozhodnutie úradov pozastaviť práce na prípravu surferského areálu na Tahiti, kde sa uskutočnia súťaže v tomto športe v rámci budúcoročných olympijských hier v Paríži.

Drevená veža

Ako referuje web insidethegames.biz, práce boli zastavené po tom, ako boli minulý týždeň poškodené tamojšie koraly. To dokonca viedlo k možnosti, že tichomorský ostrov príde o svoje hostiteľské práva.

Organizačný výbor OH 2024 uviedol, že spomenutá drevená veža už približne desať rokov nespĺňa požadované normy.

Hostiteľské mesto

Na Tahiti sa v priebehu OH 2024 bude súťažiť v dedinke Teahupoo na juhozápadnom pobreží ostrova. Ostrov Tahiti je od hlavného mesta Francúzska vzdialený viac ako 15-tisíc kilometrov a 23 hodín letu.

MOV podporil nápad Parížanov napriek preferencii prezidenta tejto organizácie Thomasa Bacha, ktorý vlani vyhlásil, že uprednostňuje, aby sa všetci športovci počas OH 2024 zdržiavali v blízkosti hostiteľského mesta.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie