• Dnes je: Pondelok 14. júna 2021 meniny má Vasil

Vysoké aj Nízke Tatry zasiahne silná víchrica, vydali aj výstrahu tretieho stupňa

Vysoké aj Nízke Tatry zasiahne silná víchrica, vydali aj výstrahu tretieho stupňa

Výstraha trvá od utorka od 18:00 do 2:00 v noci.

12.11.2019 (Webnoviny.sk) - Vysoké aj Nízke Tatry zasiahne v utorok večer silná víchrica, ktorá potrvá až do noci. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal výstrahu najvyššieho, 3. stupňa pred silným vetrom v horách pre okresy Tvrdošín, Brezno, Liptovský Mikuláš a Poprad. Na hrebeni hôr očakávajú meteorológovia výskyt silného vetra, ktorý môže dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 45 až 50 m/s, čo je 160 až 180 km/h.

Takýto vietor podľa SHMÚ predstavuje veľké nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo.

Pre okresy Ružomberok a Banská Bystrica platí výstraha 2. stupňa pred silným vetrom na horách.

V okresoch Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Brezno, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava hrozí nárast vodných hladín na tokoch. Ako píše Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej oficiálnej webovej stránke, hydrologická výstraha prvého stupňa platí od stredy polnoci do štvrtka do 14:00.

Vzhľadom na očakávaný trvalý dážď a nasýtenosť povodí je predpoklad výrazného vzostupu vodných hladín na tokoch s možnosťou dosiahnutia a prekročenia vodných stavov zodpovedajúcich stupňom povodňovej aktivity. Vývoj hydrologickej situácie bude priebežne aktualizovaný,“ informuje SHMÚ.


Odporúčame:

Počasie na 10 dní
počasieZdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie