• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Vyšetrovanie smrti Lučanského je definitívne ukončené, otvorená však ostala ešte jedna časť kauzy

Vyšetrovanie smrti Lučanského je definitívne ukončené, otvorená však ostala ešte jedna časť kauzy

Policajná inšpekcia vyšetrovala aj to, či dozorcovia urobili všetko pre záchranu bývalého šéfa polície.

7.11.2023 (SITA.sk) - Vyšetrovanie smrti bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského, ktorého našli v decembri 2020 mŕtveho v cele vo väzení, je definitívne uzavreté.

Radačovský podal sťažnosť

Žiadne cudzie zavinenie vyšetrovateľ policajnej inšpekcie nezistil a na záveroch z minulého roka sa doteraz nič nezmenilo. Pre portál Aktuality.sk to potvrdil hovorca prešovskej krajskej prokuratúry Marián Spišák.

Policajná inšpekcia vyšetrovala aj to, či dozorcovia urobili všetko pre záchranu bývalého šéfa polície, ani tu nenašla trestný čin. Splnomocnenec poškodených Miroslav Radačovský však podal sťažnosť, táto časť kauzy je preto ešte otvorená, informuje portál.

„Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby po doplnení vyšetrovania trestné stíhanie 13. septembra 2023 opätovne zastavil s konštatovaním, že zo strany príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže nedošlo k spáchaniu trestného činu. Proti tomuto rozhodnutiu podal splnomocnenec poškodených Miroslav Radačovský sťažnosť, ktorá bola spolu s rozhodnutím a so spisovým materiálom predložená na rozhodnutie dozorujúcemu prokurátorovi. O sťažnosti zatiaľ rozhodnuté nebolo,“ povedal Spišák.

Portál Aktuality.sk pripomína, že smrť bývalého policajného prezidenta sa stala pred týždňom jednou z tém vypočutia nového šéfa policajnej inšpekcie Branislava Zuriana, ktorý bol Lučanského blízkym človekom.

Zurian samovražde neverí

Keď Lučanský nahradil na poste šéfa polície Tibora Gašpara, Zurian sa stal riaditeľom NAKA, ktorej šéfoval dva roky. Šéf inšpekcie je doteraz presvedčený, že Lučanský nespáchal samovraždu.

„Povedal som, že podľa mňa bol zabitý a že som za stieračom našiel odkaz, že Milan sa už na mňa teší. Vzhľadom na utŕžené zranenia na temene hlavy som presvedčený, že tam k fyzickému útoku došlo,“ uviedol na rokovaní brannobezpečnostného výboru parlamentu.

Splnomocnenec poškodených Radačovský na výbore povedal, že v prípade smrti Lučanského podal aj ústavnú sťažnosť. O tej sa nebude konať, kým nebude právoplatne ukončené vyšetrovanie.

Radačovský je europoslancom a predsedom strany Slovenský patriot, ktorý sa dostal do parlamentu na kandidátke Slovenskej národnej strany, neuplatnil si však mandát.

Kolíkovej komisia cudzie zavinenie nezistila

Exministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) zriadila pred dvoma rokmi špeciálnu komisiu, ktorá sa venovala okolnostiam úmrtia Milana Lučanského. Tá cudzie zavinenie rovnako ako vyšetrovateľ nezistila.

„Faktom je, že je skončené trestné konanie s potvrdením zo strany prokuratúry, že k tomu tragickému úmrtiu bohužiaľ došlo samovraždou. Takto to potvrdil aj generálny prokurátor Maroš Žilinka vo svojom vyjadrení. Nijakým spôsobom nespochybnil postup prokuratúry,“ zdôraznila.

„Generálna prokuratúra v súlade s prokurátorom Krajskej prokuratúry Prešov konštatovala vo veci poškodeného gen. Mgr. M. L. zákonnosť uznesenia vyšetrovateľa Úradu inšpekčnej služby z 08. júna 2022 o zastavení trestného stíhania, pokiaľ ide o zranenia zo dňa 09. decembra 2020 a zo dňa 29. decembra 2020 s následkom smrti dňa 30. decembra 2020, nezistiac cudzie zavinenie inej osoby na vzniku týchto zranení,“ informoval Aktuality.sk hovorca prešovskej krajskej prokuratúry Spišák.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie