• Dnes je: Streda 28. februára 2024 meniny má Zlatica

Vymenovanie Holjenčíka za šéfa ÚRSO je podľa SaS škandalózne, pre „ističovú kauzu“ musel Fico trhať faktúry za elektrinu

Vymenovanie Holjenčíka za šéfa ÚRSO je podľa SaS škandalózne, pre „ističovú kauzu“ musel Fico trhať faktúry za elektrinu

Holjenčík v neposlednom rade podľa liberálov pomáhal Robertovi Ficovi, aby sa na predvolebných billboardoch mohol chváliť „stabilnými“ cenami energií.

Vymenovanie Jozefa Holjenčíka za predsedu Úradu pre reguláciu sieťových odvetví (ÚRSO) je podľa strany Sloboda a Solidarita (SaS) škandalózne.

Historický dlh vo výške 400 miliónov eur

„Menovanie Holjenčíka je škandalózne nielen pre jeho blízky vzťah s Robertom Ficom, ale najmä pre kauzy, ktoré predchádzali v roku 2018 jeho ,odstúpeniu‘. Tzv. ističová kauza, pre ktorú musel Robert Fico trhať faktúry za elektrinu, je len špičkou ľadovca. V roku 2017 bola zverejnená nahrávka, na ktorej radil vodárenským spoločnostiam, ako je možné na úkor ľudí a nimi platených cien za vodu umelo navýšiť vstupy do cenovej regulácie,“ reagoval predseda SaS Richard Sulík.

Holjenčík v neposlednom rade podľa liberálov pomáhal Robertovi Ficovi, aby sa na predvolebných billboardoch mohol chváliť „stabilnými“ cenami energií.

„Tie boli nielen stabilne vysoké, ale pre politicky ovládanú reguláciu distribučných poplatkov sa vytvoril historický dlh vo výške 400 miliónov eur, ktorý sme objavili ako jedného z kostlivcov po našom nástupe na ministerstvo hospodárstva,“ povedal expert SaS pre energetiku Karol Galek.

Výberové konanie

Paradoxom podľa neho je, že Fico, ktorý chcel škrtiť a odvolal z postu predsedu ÚRSO Andreja Jurisa iba pre dodržiavanie zákona, má byť nahradený človekom, ktorý zákony permanentne porušoval a ktorého Fico viedol za ručičku.


„Andrej Juris pritom uspel vo výberovom konaní spomedzi ďalších 13 kandidátov a absolvoval tiež verejné vypočutie na výbore pre hospodárske záležitosti,“ konštatoval Galek.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 28. február 2024

horoskopy na dnes stredu 28 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Vaši najbližší vás konečne začnú chápať a podporia vaše rozhodnutie. Prežijete večer, ktorý splní všetky vaše predstavy. Niekto vám však bude chýbať.

Býk 21.4. - 21.5.

V tomto prípade vám smola prinesie objav nových netušených spôsobov riešení, ktoré budete vedieť využiť vo svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak ste za posledné obdobie niečo pokazili, dnes máte príležitosť všetko napraviť. V dôležitej veci urobíte krok dopredu. Pozor na zlých poradcov.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty ovplyvnia vaše citové záležitosti. Vo vzťahoch s najbližšími ľuďmi sa vyskytnú komplikácie. Mali by ste svojim blízkym objasniť trochu svoj hodnotový systém.
Všetky Horoskopy pre Stredu 28. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie