• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Vražda Kuciaka a jeho snúbenice bola podľa Sulíka bod zlomu, Krúpa označil zásah do novinárčiny za koniec slobody

Vražda Kuciaka a jeho snúbenice bola podľa Sulíka bod zlomu, Krúpa označil zásah do novinárčiny za koniec slobody

Poslanec Národnej rady SR za SaS Juraj Krúpa poukazuje na to, že aj dnes sme svedkami opakovaných útokov zo strany niektorých politikov a politických strán na novinárov.

21.2.2023 (SITA.sk) - Vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bola pre Slovensko bodom zlomu, ktorý sa nikdy nemal stať. Povedal to predseda strany Sloboda a Solidarita pri príležitosti 5. výročia úmrtia novinára a jeho snúbenice.

„Nemalo to zájsť tak ďaleko, že až smrťou dvoch mladých ľudí sa Slovensko dostalo zo zovretia smeráckych vlád. Považujem za svoju povinnosť zabrániť tomu, aby sme ešte niekedy dovolili korupcii spáchať taký ohavný skutok. Vražda novinára sa na Slovensku už nikdy nesmie zopakovať,“ uviedol Sulík.

Symbol arogancie moci

Podľa strany SaS sa smrť Jána a Martiny stala symbolom arogancie moci, ktorá sa nezastavila pred ničím. Vražda s cieľom zastaviť pravdu bola čiernym dňom slovenskej histórie. Ako povedal podpredseda SaS Branislav Gröhling, ani päť rokov po tomto odpornom čine sa Slovensko nedokázalo spamätať, aj keď to postupne viedlo k odkrývaniu prepojení medzi vládou, oligarchami, podnikateľmi, vyšetrovateľmi či súdnou mocou.

„Pre systém „našich ľudí“ a korupcie vyhasli dva mladé životy. Je zahanbujúce, že ich rodiny sa dodnes nedočkali spravodlivosti, keďže objednávatelia stále neboli potrestaní,“ podčiarkol Gröhling.

Spochybňovanie či zastrašovanie

Poslanec Národnej rady SR za SaS Juraj Krúpa zároveň poukazuje na to, že aj dnes sme svedkami opakovaných útokov zo strany niektorých politikov a politických strán na novinárov. Spochybňujú ich prácu, urážajú ich a zastrašujú, čo je neprijateľné a neakceptovateľné, zdôraznil. Dodal, že SaS považuje novinársku prácu za kľúčovú súčasť demokracie.

„Novinárov musíme chrániť, aby sa pri šírení pravdy cítili bezpečne a slobodne. Zásah do novinárskej práce je koncom slobody a začiatkom cenzúry,“ uzavrel Krúpa.

Jána Kuciaka a jeho snúbenicu zastrelili 21. februára 2018 v ich dome v obci Veľká Mača v okrese Galanta. Kuciak bol investigatívnym novinárom portálu Aktuality.sk a okrem iného sa zaoberal kauzami podnikateľa Mariana Kočnera.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie