• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Voľba generálneho riaditeľa RTVS má byť podľa Milanovej verejná, na jeho výber sa zriadila špeciálna komisia

Voľba generálneho riaditeľa RTVS má byť podľa Milanovej verejná, na jeho výber sa zriadila špeciálna komisia

Kultúrny výbor v utorok zriadil dočasný poradný orgán výboru na konzultovanie otázok pre voľbu šéfa RTVS.

26.4.2022 (Webnoviny.sk) - Voľba nového generálneho riaditeľa Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) bude verejná, za účasti nezávislej komisie. Uviedla ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) s tým, že sa im podarila politická dohoda. Zároveň podotkla, že v utorok sa začal proces voľby šéfa RTVS. Jej stanovisko poskytla hovorkyňa ministerstva kultúry Zuzana Viciaňová.

Výbor Národnej rady SR (NR SR) pre kultúru a médiá v utorok na svojej schôdzi zriadil komisiu pre voľbu generálneho riaditeľa RTVS. Jej predsedom bude predseda výboru Kristián Čekovský (OĽaNO). Pôjde o dočasný poradný orgán výboru na konzultovanie otázok a na prípravu podkladov a stanovísk k veciam v rámci pôsobnosti výboru pre šéfa RTVS.

Komisia má mať 15 členov a patriť by medzi nich mali aj zástupcovia mimovládnych organizácií so zameraním na transparentnosť a médiá, predstavitelia štátnej správy so zameraním na hybridné hrozby a boj s dezinformáciami aj osoby zo zahraničných médií.

„Od začiatku som trvala na tom, aby voľba bola transparentnejšia ako za predchádzajúcej vlády. Zaviazali sme sa k transparentnosti a odbornosti a teraz tieto záväzky plníme,“ konštatovala Milanová. Funkčné obdobie súčasného riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka sa končí v auguste.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie