• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Voda v studniach v okolí Slanej je ohrozená, tvrdia europoslanec Wiezik a environmentalistka Stohlová

Voda v studniach v okolí Slanej je ohrozená, tvrdia europoslanec Wiezik a environmentalistka Stohlová

Napriek tomu, že prvé výsledky analýzy vody boli alarmujúce a boli známe už 24. februára, máme dôvodné podozrenie, že zdravie ľudí žijúcich v okolí rieky bolo zo strany štátu zanedbané.

Europoslanec Michal Wiezik (PS) a environmentalistka Tamara Stohlová (PS) upozorňujú na riziko ohrozenia zdravia ľudí pri ekologickej katastrofe na rieke Slaná (okres Rožňava).

Rieku Slaná štvrtý mesiac postihuje ekologická katastrofa.

Ohrozená je podľa nich aj pitná voda v studniach v okolí rieky. Situácia je najzávažnejšia v obciach, kde chýba napojenie na vodovod. Informovala o tom asistentka europoslanca Zuzana Palušáková v tlačovej správe.

Zdravie ľudí bolo zanedbané

„Napriek tomu, že prvé výsledky analýzy vody boli alarmujúce a boli známe už 24. februára, máme dôvodné podozrenie, že zdravie ľudí žijúcich v okolí rieky bolo zo strany štátu zanedbané. Na ochrane zdravia štát nemôže šetriť, musí ho svojim občanom a občiankam vedieť garantovať. Preto dnes podávame pomocnú ruku a veríme, že toto podozrenie bude vyvrátené,” uviedol Wiezik.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva zabezpečil v apríli a máji kontrolu kvality vody v dvadsiatich studniach v blízkosti rieky Slaná.

Analyzovali iba štyri parametre

„V troch vzorkách bolo dokonca zistené prekročenie limitných hodnôt. Napriek tomu nebola realizovaná analýza ďalších vzoriek zo studní v týchto rizikových oblastiach, ani poskytnuté informácie zo strany štátu. Je tiež nepochopiteľné, že vzorky boli analyzované iba v štyroch parametroch, neurobil sa rozbor na prítomnosť síranov či zinku, ktoré boli nájdené vo vzorkách z rieky Slaná,” dodala Stohlová, podľa ktorej je nemysliteľné, že niektorí ľudia stále žijú bez bezpečného napojenia na kontrolovaný verejný vodovod.

Súkromné zdroje vody navyše kontaminovala ekokatastrofa, ktorú spôsobil štát. Zdravé životné prostredie musí byť podľa jej slov garantované obyvateľom za každých okolností.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 7. jún 2023

horoskopy na dnes stredu 7 jun 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Postavenie planét je pre vás nepriaznivé. Možné sú susedské nezhody, nepríjemnosti na cestách alebo straty, ktoré vám spôsobia vaši najbližší.

Býk 21.4. - 21.5.

Nevyhovárajte sa stále, že nemáte čas, pokiaľ ide o plnenie domácich povinností. Nečudo, keď vám dnes niekto vytkne váš nezáujem. Ukážte svoju dobrú vôľu a urobte, čo sa od vás žiada.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Využite pomerne priaznivé vplyvy na získanie ďalších dobrých kontaktov, ktoré vám prídu raz mimoriadne vhod. Konečne by ste mali prejaviť väčšiu odvahu na konkrétne činy.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes budete mať viackrát pravdu, ale nikto ju nebude chcieť uznať. Mali by ste si oddýchnuť, lebo inak vás ovládne rozčarovanie až beznádej.


Všetky Horoskopy pre Stredu 7. jún 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie