• Dnes je: Štvrtok 09. decembra 2021 meniny má Izabela

Vo vojenskom výcvikovom priestore Brdy došlo k explózii, dvaja ľudia sú vážne zranení

Vo vojenskom výcvikovom priestore Brdy došlo k explózii, dvaja ľudia sú vážne zranení

Výbuch otriasol strelnicou Kolvín okolo desiatej dopoludnia.

20.7.2021 (Webnoviny.sk) - V českom vojenskom výcvikovom priestore Brdy v okrese Rokycany v utorok dopoludnia nastala explózia. Dvaja ľudia utrpeli ťažké zranenia. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Zranených previezli do nemocnice

Výbuch otriasol strelnicou Kolvín okolo desiatej dopoludnia a podľa portálu s najväčšou pravdepodobnosťou išlo o explóziu munície. Hneď nebolo jasné, čo ju spôsobilo.

„Zranení sú dvaja ľudia, obaja ťažko. Jeden utrpel devastačné poranenia dolnej končatiny, druhý vážne popáleniny. Transportovali sme ich do Fakultnej nemocnice v Plzni,“ povedala pre TN.cz hovorkyňa českých záchranárov Mária Svobodová.

Priletel aj vrtuľník

Zdravotníkom pomáhali aj hasiči. K zraneným pôvodne letel vrtuľník z Plzne aj z Prahy, ale ten druhý sa nakoniec vrátil do českého hlavného mesta.

Prípad bude vyšetrovať polícia. „Prijali sme oznámenie o niekoľkých zranených osobách vo vojenskom priestore Brdy. Podľa doteraz zistených informácií sú dve osoby zranené v súvislosti s pyrotechnickým prieskumom,“ povedala policajná hovorkyňa Ivana Jelínková.

Viac k téme: explózia, výbuch

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie