• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Vlhová ide slalom v Záhrebe, na Shiffrinovú stráca 55 stotín sekundy a Dubovská chytila „špicara“

Vlhová ide slalom v Záhrebe, na Shiffrinovú stráca 55 stotín sekundy a Dubovská chytila „špicara“

Slalom Svetového pohára v chorvátskom Záhrebe.

4.1.2023 (Webnoviny.sk) - Slovenskej reprezentantke Petre Vlhovej patrí 3. priečka po prvom kole stredajšieho slalomu na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v chorvátskom Záhrebe.

Druhá je Swennová Larssonová

Dvadsaťsedemročná Liptáčka po prvej jazde zaostáva o 55 stotín sekundy za líderkou Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Druhá je s mankom 23 stotín sekundy Švédka Anna Swennová Larssonová. Druhé kolo je na programe o 16.30 h.

S odstupom 86 stotín sekundy za Shiffrinovou je Rakúšanka Katharina Liensbergerová, piata priečka patrí Kanaďanke Ali Nullmeyerovej (+1,21 s) a šiesta je Švajčiarka Wendy Holdenerová (+1,28 s). Prvú jazdu absolvovali slalomárky zo zníženého štartu.

Shiffrinová útočí na rekord Vonnovej

Shiffrinová v Záhrebe útoční na rekord krajanky Lindsey Vonnovej, ktorá počas kariéry dosiahla 82 víťazstiev v pretekoch SP.

Shiffrinová ich má na svojom konte zatiaľ 80, v Chorvátsku sú na programe slalomy v stredu aj vo štvrtok. Američanku už len šesť víťazstiev delí od absolútneho rekordu Švéda Ingemara Stenmarka. Petra Vlhová má na svojom konte 26 triumfov.

Slovenka by v Záhrebe rada predĺžila svoju víťaznú sériu, na Medveďom vŕšku triumfovala v ostatných troch pretekoch v rokoch 2020, 2021 a 2022. Predtým tam bola dvakrát druhá (2017 a 2019) a raz štvrtá (2018). Na prvenstvo v SP čaká Vlhová od 11. marca 2022, vtedy ovládla obrovský slalom vo švédskom Aare.

Česká reprezentantka Martina Dubovská, ktorá je Slovenka a žije v Liptovskom Mikuláši, mala v stredu veľkú smolu, keď vypadla už na prvej bránke, na ktorej chytila "špicara".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie