• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Vlhová ide obrovský slalom na svetovom šampionáte, na líderku Shiffrinovú stráca sekundu

Vlhová ide obrovský slalom na svetovom šampionáte, na líderku Shiffrinovú stráca sekundu

Zo Sloveniek sa predstavili aj Rebeka Jančová s číslom 49 a Petra Hromcová s číslom 52.

16.2.2023 (SITA.sk) - Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová obsadila 9. miesto v 1. kole štvrtkového obrovského slalomu žien na majstrovstvách sveta vo Francúzsku, na vedúcu Američanku Mikaelu Shiffrinovú stratila presne jednu sekundu. Druhá je po prvej jazde Francúzka Tessa Worleyová (+0,12 s), tretia pozícia patrí Talianke Federice Brignoneovej (+0,31 s). Druhé kolo sa ide od 13.30 h.

Štartovali aj Jančová a Hromcová

Dvadsaťsedemročná Liptáčka štartuje na MS vo Francúzsku iba v technických disciplínach, slalom žien sa uskutoční v sobotu (1. kolo 10.00 h, 2. kolo 13.30 h).

V prvom kole "obráku" sa pred ňu dostali aj obhajkyňa titulu Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, Nórka Ragnhild Mowinckelová, jej krajanka Mina Fürst Holtmannová, Švédka Sara Hectorová a Poľka Maryna Gasienicová-Danielová.

Zo Sloveniek sa predstavili aj Rebeka Jančová s číslom 49 a Petra Hromcová s číslom 52. Jančová zaostala za Shiffrinovou o 3,78 s a priebežne jej patrí 37. pozícia, Hromcová stratila na líderku 7,31 s a zatiaľ je na 43. priečke. V štartovej listine je dokopy 114 pretekárok.

Vlhová má z MS už šesť medailí

Olympijská víťazka v slalome zo ZOH 2022 v Pekingu Vlhová absolvovala na MS v zjazdovom lyžovaní doposiaľ 14 pretekov, z toho 13 individuálnych. Získala šesť medailí, vrátane zlatej v obrovskom slalome v roku 2019 vo švédskom Aare.

Na MS 2019 bola tiež druhá v alpskej kombinácii a tretia v slalome. Na MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi sa tešili zo striebra v tímovej súťaži, na ostatnom šampionáte pred dvomi rokmi v talianskej Cortine D´Ampezzo bola strieborná v slalome aj alpskej kombinácii.

Vlhová zaznamenala v tejto sezóne Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní dokopy deväť pódiových umiestnení a jedno víťazstvo - v slalome v rakúskom Flachau. V celkovej klasifikácii seriálu je druhá so ziskom 966 bodov, no vedúca Shiffrinová má na konte už 1697 bodov. V hodnotení slalomu je Slovenka tretia s 530 bodmi, v "obráku" jej patrí štvrtá pozícia so 436 bodmi.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie